Największy kredyt budowlany w historii polskiego rynku nieruchomości

2019.03.11

Konsorcjum czterech banków – Santander Bank Polska, Bank Pekao S.A., Helaba oraz UniCredit udzieliło kredytu w wysokości 350 mln euro na budowę kompleksu Varso Place, który powstaje w centrum Warszawy. Inwestorem jest HB Reavis.

HB Reavis otrzymało bankowe finansowanie budowlano-inwestycyjne w wysokości 350 mln euro na powstający kompleks wieżowców Varso Place. Jest to największy kredyt budowlany w historii polskiego rynku nieruchomości. W transakcji doradzały kancelarie Dentons (na rzecz HB Reavis) oraz DLA Piper (na rzecz konsorcjum banków). Doradcą technicznym jest firma Arcadis.Na przełomie 2016 i 2017 roku, ruszyła budowa ogromnego kompleksu wielofunkcyjnego Varso Place u zbiegu alei Jana Pawła II z ulicą Chmielną w centrum Warszawy. W trzech budynkach zaplanowano biura, hotel, pasaż ze sklepami i restauracjami oraz licznymi udogodnieniami jak klub fitness, centrum medyczne czy ogólnodostępny taras widokowy.

Varso Place składa się z Varso Tower, zaprojektowanego przez pracownię Foster + Partners, a także budynków Varso 1 i Varso 2, za projekt których odpowiada biuro HRA Architekci. Główny budynek inwestycji osiągnie wysokość aż 310 metrów. Łącznie inwestycja oferuje 144 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Na budowie Varso Place trwa już budowa nadziemnych kondygnacji wszystkich trzech budynków. Inwestycja realizowana jest etapowo - w pierwszej kolejności, pod koniec 2019 roku zakończy się budowa Varso 1 i Varso 2. W tych obiektach mieścił się będzie m.in. pierwszy w Polsce hotel NYX oraz kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center. 310-metrowy wieżowiec Varso Tower zostanie oddany do użytku za około dwa lata.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.