Mostostal Warszawa wybuduje nową siedzibę MPWiK w Warszawie


2015.08.27
Autor: Urbanity.pl
Podpisana została umowa pomiędzy Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, a konsorcjum w składzie Mostostal Warszawa SA i Acciona Infrastruktura SA na wybudowanie budynku biurowego na działce przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Koszt inwestycji szacowany jest na około 40 mln zł.

W ramach podpisanej umowy konsorcjum firm wybuduje 3-kondygnacyjny budynek biurowy wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Stacji Pomp Rzecznych przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie. Obiekt będzie miał powierzchnię całkowitą wynoszącą 8,3 tys. metrów kwadratowych i kubaturę wynoszącą 35 tys. m3. Nowa siedziba Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji będzie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Mostostal Warszawa zaprojektuje i zrealizuje również rozwiązania, które będą miały na celu zmniejszenie energochłonności budynku wraz z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii.

Prace budowlane potrwają do czwartego kwartału 2016 roku. Projekt architektoniczny przygotowało Biuro Projektowe Prochem, a inwestorem jest Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.