Luksusowy kompleks PRS na terenie dawnych zakładów Polfy. Co planuje Noho Investments na Woli?


2023.03.08
Autor: Piotr Maślak
Firma Noho Investment planuje wybudować luksusowy kompleks mieszkaniowo-usługowy z segmentu PRS w Warszawie, pomiędzy ulicą Kasprzaka i Karolkową. Jest to stołeczny debiut spółki, której udziałowcem jest Kulczyk Investments.

Będzie to debiut dewelopera na warszawskim rynku mieszkaniowym. Firma Noho Investment wprowadzi swój pierwszy produkt premium w segmencie PRS. Inwestycja ma powstać na działkach, które należały niegdyś do zakładów Polfa, a które zostały przejęte przez spółkę, której udziałowcem jest Kulczyk Investments. Jedną z koncepcji zagospodarowania nieruchomości przygotowała pracownia BBGK Architekci.

Kilka lat temu spółka Polfa planowała wybudować tam osiedle składające się z około 2 tysięcy mieszkań, jednak te plany zostały zrewidowane. Teraz na tym terenie powstanie kompleks z mieszkaniami na wynajem klasy premium, w ramach którego będą także dostępne mieszkania na sprzedaż i mieszkania o podwyższonym standardzie z segmentu PRS. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane, ale pierwsze detale zostaną ujawnione na targach nieruchomości MIPIM 2023 w Cannes.

Targi MIPIM - święto branży nieruchomości


Targi nieruchomości MIPIM to jedno z najważniejszych wydarzeń branży nieruchomości na świecie. Organizowane są corocznie w Cannes we Francji i gromadzą tysiące uczestników z całego świata, w tym deweloperów, inwestorów, architektów, przedstawicieli instytucji finansowych i przedsiębiorstw usługowych związanych z rynkiem nieruchomości. Podczas MIPIM prezentowane są najnowsze trendy i rozwiązania w branży, a także przedstawiane są projekty inwestycyjne, które mają szanse na zainteresowanie inwestorów. Targi MIPIM to także doskonała okazja do nawiązywania kontaktów biznesowych i wymiany doświadczeń między przedstawicielami różnych krajów i sektorów rynku nieruchomości.

Jaki miejscowy plan zagospodarowania dla terenów dawnej Polfy?


Miejscowy plan zagospodarowania umożliwia zabudowę o wysokości 30 metrów, jednak wzdłuż ulicy Kasprzaka można wybudować trzy dominanty o wysokości 45-55 metrów.

Noho Investment to ogólnopolski deweloper w segmencie nieruchomości premium, którego współwłaścicielem jest Kulczyk Investments. Firma realizuje inwestycje premium w centrach największych miast w Polsce, oferując sektor wysokiej klasy nieruchomości mieszkaniowych wraz z usługami towarzyszącymi. Obecnie Noho realizuje 5 tysięcy mieszkań o łącznej powierzchni ponad 300 tysięcy metrów kwadratowych w całej Polsce.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.