Kulczyk Silverstein Properties wybrał wykonawcę biurowca Ethos

2015.07.06

Firma Porr Polska została wybrana na generalnego wykonawcę przebudowy budynku biurowo-handlowego Ethos, który znajduje się na działce przy placu Trzech Krzyżu 10/14 w Warszawie. Realizacja inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu, a zakończy się we wrześniu 2016 roku.

Inwestorem projektu - biurowiec Ethos - jest spółka Kulczyk Silverstein Properties, która właśnie wybrała wykonawcę inwestycji. Firma Porr Polska jeszcze w lipcu rozpocznie pierwsze prace związane z przebudową budynku, który powstał w latach 1996-1998.

Ethos będzie budynkiem biurowo-handlowym, który zaoferuje biura o standardzie klasy A+. Obiekt mieści się na historycznym Trakcie Królewskim, pod adresem plac Trzech Krzyży 10/14.

Dzięki rozbudowie i rewitalizacji budynek posiadał będzie certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Ethos będzie oferował ponad 17 tys. mkw. powierzchni, z czego 13 tys. mkw. zajmą biura z wielkością pojedynczej kondygnacji dochodzącą do 3 tys. mkw. Do istniejącego obiektu, który dawniej funkcjonował pod nazwą Holland Park, dobudowane zostanie 5-kondygnacyjne skrzydło.

Na parterze kompleksu mieścić się będą pomieszczenia handlowo-usługowe. Jej reprezentacyjny charakter podkreślą wysokie na 8 metrów, w pełni przeszklone witryny sklepowe. W centralnej części inwestycji powstanie przykryte szklanym dachem patio, wokół którego zagospodarowano restauracje, kawiarnie oraz butiki. Będzie to ogólnodostępna przestrzeń, otwarta dla ruchu z placu Trzech Krzyży.

Pod budynkiem znajdzie się podziemna hala garażowa. Dla przyszłych najemców przygotowane zostaną dwie niezależne recepcje biurowe. Biurowiec obsługiwany będzie przez osiem cichobieżnych wind.

Za koncepcję architektoniczną odpowiada konsorcjum pracowni MAAS Projekt i Chapman Taylor. Prace nad rozbudową i modernizacją rozpoczną się w lipcu bieżącego roku i potrwają do września przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.