Kto zaprojektuje stadion na miejscu zburzonego Stadionu Dziesięciolecia?

2007.06.19

Mimo, że do EURO 2012 pozostało 5 lat, to nie widzimy aby jakis stadion był budowany. W Warszawie dopiero teraz rozpisano konkurs na zaprojektowanie nowej areny piłkarskiej na miejscu burzonego Stadionu Dziesięciolecia.

Konkurs został podzielny na trzy części. Pierwsza to zaprojektowanie Stadionu Narodowego z zadaszonymi trybunami na 70 tys. widzów, do tego parkingi podziemne i nadziemne (na 10 tys. samochodów), a także dwoma boiskami treningowymi i zespołem kortów tenisowych. Drugi konkurs obejmuje projekt hali widowiskowo-sportowej, hotelu wraz z centrum biznesowym, domem sportu oraz budynkiem biurowo-usługowym. W trzecim trzeba przedstawić wizję basenu olimpijskiego wraz z aquaparkiem.

U zbiegu Wybrzeża Szczecińskiego i kolejowego mostu średnicowego ma powstać hotel, który może mieć nawet 120 m wysokości. W konkursie 45 proc. punktów można zdobyć za walory architektoniczne budynków, drugie tyle - za rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne, a ostatnie 10 proc. - za oszczędność zaprojektowanych budynków w eksploatacji.

Jednak droga o rozpoczęcie budowy obiektów jest jeszcze dość odległa. Póki co, do 30 czerwca handlujący na koronie Stadionu Dziesięciolecia muszą zwinąć interes i przenieść go w inne miejsce.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.