Kolejna kluczowa faza prac na budowie dworca Warszawa Zachodnia


2022.03.18
Autor: Urbanity.pl
Budimex poinformował o obecnie prowadzonych pracach budowlanych na budowie nowej stacji Warszawa Zachodnia.

Warszawa Zachodnia to strategiczna w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów aglomeracyjnych, regionalnych, dalekobieżnych krajowych i międzynarodowych.

Inwestycja wchodzi w kolejny kluczowy etap prac - robót torowych i mostowych po stronie zachodniej stacji. Budimex, jako generalny wykonawca oddał do użytku nowy peron ósmy stacji. Dobiegają końca prace konstrukcyjne związane z tunelem łączącym perony 1-8 z peronem nr 9 linii obwodowej. Po stronie zachodniej stacji powstają dwa betonowe obiekty mostowe o łącznej kubaturze 30 000 m3. W miejscach tych mieścił się będzie całkowicie nowy układ torowy i rozjazdowy, który zapewni większą przepustowość pociągów jadących w kierunkach zachodnim i południowym.

Zaawansowanie całości prac przekroczyło już 38 proc.

Budowa dworca Warszawa Zachodnia to obecnie jedna z największych inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Pierwsze prace rozpoczęły się w grudniu 2020 roku, a ich zakończenie zaplanowano na 2023 rok. Koszt inwestycji to ponad 1,9 mld zł netto.


Komentarze


  • MniamMniam
    Gość
    2022-03-20 02:25:15
    Lubie placki

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.