Jest zgoda warszawskich radnych na budowę pięciu wieżowców


2017.12.01
Autor: Urbanity.pl
Warszawscy radni podjęli decyzję o uchwaleniu planu zagospodarowania dla Śródmieścia Południowego, która pozwoli m.in. na wybudowanie 170-metrowego wieżowca przy Emilii Plater.

W czwartek Rada Warszawy przegłosowała plan zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia Południowego. Taka decyzja oznacza, że jest zgoda na budowę pięciu nowych budynków wysokościowych w rejonie Nowogrodzkiej i Emilii Plater. Największe emocje wzbudził wieżowiec Archidiecezji Roma Tower oraz Funduszu Inwestycyjnego BBI Development.

Po trwającej około dwóch godzin debacie, za przyjęciem nowego planu zagospodarowania były 43 osoby, jedna była przeciw, a siedmiu radnych wstrzymało się od głosu.

Zwolennicy nowego planu przekonywali, że rejon ulicy Emilii Plater to świetne miejsce pod centralny obszar biznesu, które nie tylko składało się będzie z wieżowców, ale stanie się miejscem spotkań o każdej porze dnia i nocy.

Komentarze


 • Luki
  Gość
  2017-12-01 09:54:57
  Świetna wiadomość! Warszawa musi budować wysoko.Z pięknej przedwojennej zabudowy Warszawy niewiele zostało więc niech efektowny skyline będzie jej wizytówką!

 • mikiapole3
  Gość
  2017-12-03 10:56:41
  Luki, szkoda tylko, że miasto postanowiło budować tyle wieżowców akurat w miejsce, gdzie przedwojenna tkanka jest najlepiej zachowana. Dlaczego wieżowce wśród kamienic, a nie na bliskiej Woli, gdzie jest o wiele więcej przestrzeni! Tyle wieżowców w tym miejscu jest bez sensu!

 • Esteta
  Gość
  2017-12-03 13:56:09
  8 futurystycznych i korespondujących ze sobą wysokością wieżowców powinno powstać symetrycznie wokół PKiN. Każdy po min. 300 m. Powinna to być architektura na miarę XXI w - wizytówka mocarstwowej Polski. Place wokół PKiN wyglądają od dawna jak ogołocone.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.