Czy dojdzie do budowy wieżowca Roma Tower? Jest kolejna decyzja


2021.08.16
Autor: Urbanity.pl
BBI Development, które odpowiada za realizację projektu Roma Tower w Warszawie otrzymało dobrą wiadomość, która przybliża do budowy wieżowca u zbiegu ulic Nowogrodzkiej i Emilii Plater.

PW, spółka współkontrolowana przez BBI Development, otrzymała od inwestora branżowego (spółki zależnej zagranicznej grupy deweloperskiej) pismo, w którym inwestor oświadcza, iż pozytywnym wynikiem zakończył się proces due diligence. Jak zastrzeżono w komunikacie BBI, otrzymanie takiego oświadczenia to tylko jeden z warunków do kontynuowania dalszych negocjacji, a jego pozytywny wynik nie przesądza o zawarciu wiążącej umowy.

Przypomnijmy, że na początku kwietnia bieżącego roku zawarta została umowa pomiędzy spółką PW, a inwestorem branżowym, która dotyczy realizacji projektu Roma Tower w Warszawie. W ocenie BBI Development zawarcie listu to ważny etap realizacji wybranej opcji strategicznej, zmierzającym do znaczącego dokapitalizowania projektu, przyspieszenia jego realizacji i jednocześnie do częściowego upłynnienia udziałów w projekcie posiadanych przez obecnych wspólników

Roma Tower to według wstępnej koncepcji ma być 170-metrowym wieżowcem, który powstanie na działce przy hotelu Marriott i oferować ma około 60 000 mkw. powierzchni użytkowej przeznaczonej pod lokale biurowe. Możliwe, że w obiekcie funkcjonował będzie również hotel.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Juvenes Projekt.

Komentarze


 • Warszawiak
  Gość
  2021-08-17 20:02:33
  A co w koncu z Placem Defilad?

 • Ciotka-klotka
  Gość
  2021-08-18 18:04:28
  A z placem defilad nic. Jeszcze żaden wujek nie podarował go swojej siostrzenicy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.