Jedna z największych transakcji na warszawskim rynku biurowym w II kwartale br.


2022.09.06
Autor: Monika Kiereś
Renegocjacja umowy najmu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) w biurowcu Karolkowa Business Park to jedna z największych transakcji na warszawskim rynku biurowym w drugim kwartale 2022 roku.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa renegocjował umowę najmu na 10 000 mkw. powierzchni biurowej w należącym do Menora Group, Shikun&Binui Group i M&A Capital biurowcu Karolkowa Business Park w Warszawie. Państwowa instytucja jest obecna w budynku od 2015 roku, a dzięki nowej umowie pozostanie w nim na kolejne sześć lat. To jedna z największych transakcji na warszawskim rynku biurowym w drugim kwartale 2022 r., według danych Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych.

KOWR to instytucja, której zadaniem jest rozwijanie polskiego rolnictwa oraz terenów wiejskich. Do jej zadań należy m.in. działania inwestycyjne w zakresie innowacyjności oraz odnawialnych źródeł energii, a także gospodarowanie nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa.

W ramach renegocjacji kontraktu postanowiliśmy utworzyć nowe biuro obsługi klienta, jest ono dostępne na parterze budynku. Wybraliśmy to miejsce z wielu powodów. Biurowiec jest doskonale zlokalizowany, w pobliżu znajduje się stacja drugiej linii metra – Rondo Daszyńskiego oraz liczne przystanki komunikacji miejskiej, dzięki czemu wszystkie osoby, które z nami współpracują, mogą w łatwy i szybki sposób do nas dojechać z każdego miejsca w stolicy
powiedział: Artur Gruszczyński, p.o. Dyrektor Biura Administracyjnego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Karolkowa Business Park to 11-piętrowy biurowiec klasy A, który oferuje łącznie 18 500 mkw. przestrzeni do pracy. Budynek, na którego dachu znajdują się tarasy z zielonymi ogrodami dostępne dla najemców oraz gości jest obecnie skomercjalizowany w 96 proc. W ostatnim czasie przedłużono umowy najmu także z takimi firmami jak Electrolux czy Volkswagen Home.

Funkcję Asset Managera biurowca pełni M&A Capital Sarl.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.