Imponujący projekt rewitalizacji Ogrodów Ulricha w Warszawie


2021.01.20
Autor: Urbanity.pl
Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha w Warszawie, które po zakończeniu otworzą się na nowo jako przestrzeń odpoczynku, rekreacji, edukacji i spotkań z kulturą.

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków wydał pozytywną decyzję dotyczącą rewitalizacji kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha. Sprawia to, że Ingka Centres rozpoczyna prace konserwatorskie na terenie dawnych Szklarni Ulricha przy budynku Wola Parku.

Szklarnie Ulricha, które stanowiły będą część restaurowanego kompleksu zabytkowych Ogrodów Ulricha, były odpowiednio zadaszone oraz ogrodzone, aby ochronić zabytkowe elementy konstrukcyjne i zapobiec niekorzystnym wpływom pogody. Zrewitalizowany kompleks otworzy się na nowo jako przestrzeń odpoczynku, rekreacji, edukacji i spotkań z kulturą.

- Rodzina Ulrichów ma niezwykłą i inspirującą historię, pełną zaangażowania i pasji, dlatego zależy nam na przywróceniu Ogrodom ich dawnej świetności i nadaniu im nowego biegu, zgodnego z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców. Stworzymy przestrzeń, w której każdy, od najmłodszych po seniorów, odnajdzie coś dla siebie – wyjaśnia Artur Drączkowski. Stawiamy przede wszystkim na zieleń, ekologię i zieloną energię, którą w ramach grupy IKEA, pozyskujemy dzięki farmom wiatrowym – dodaje Artur Drączkowski.

Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2021 roku. W ramach rewitalizacji odnowione zostaną m.in. Szklarnie Ulricha, , w których zachowane zostaną jego historyczne elementy - ceglane kominy, ściany szczytowe odzwierciedlające układ budynków szklarniowych oraz część piwniczna z historyczną kolebką – przykryciem łącznika pomiędzy dwiema szklarniami.

Z kolei Park Ulricha zyska energooszczędne oświetlenie, zmodernizowaną sieć kanalizacji oraz dodatkowe wyposażenie w postaci ławek, altany ogrodowej. W kształcie przed lat otwarta zostanie także Karczma Soplicowo, która jedynie zmieni nazwę. Kolejnym wyjątkowym miejscem na gastronomicznej mapie Warszawy stanie się odnowiona i wyposażona w ogródek zewnętrzny - Willa Ulricha.

Ogrody Ulricha w Warszawie to także Ogród Codzienny, czyli miejsce spotkań stworzone w duchu idei zero-waste.

Pracownia WXCA z Warszawy odpowiada za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha. Całość ma być gotowa w lipcu 2022 roku.

Zabytkowy park w zachodniej zostanie wzbogacony o nową część po stronie wschodniej, który stanowił będzie edukacyjną i rekreacyjną przestrzeń przyrodniczą.

Komentarze


 • Gość
  Gość
  2021-01-21 08:37:06
  Fajnie!

 • Dziadek
  Gość
  2021-01-21 08:38:59
  Pozdrawiam wnuków, będziemy tam chodzić na spacery

 • Dziadkowie
  Gość
  2021-01-21 09:31:40
  Dobrze by było, żeby było tam lepiej niż było, szczególnie dla małych dzieci. Pozdrawiamy wnuki!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.