Zobacz jak powstają Ogrody Ulricha w Warszawie [FILM]


2021.07.14
Autor: Urbanity.pl
Rewitalizacja historycznego kompleksu Ogrodów Ulricha w Warszawie wkracza w nowy etap. Mieszkańcy dzięki inwestycji zyskają wielofunkcyjną przestrzeń rekreacyjno-kulturalną z ofertą gastronomiczną.

Początek trzeciego kwartału to rozpoczęcie drugiego etapu rewitalizacji warszawskiego kompleksu Ogrodów Ulricha. Dotychczas prowadzone były prace konserwatorskie oraz zabezpieczające, które zakończyły się w kwietniu. Teraz trwają przygotowania do rozpoczęcia prac fundamentowych oraz wykopów.

Inwestycja sprawi, że przywrócona zostanie Ogrodom ich dawna świetność, a mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać z nowej wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjno-kulturalnej z bogatą ofertą gastronomiczną. Inwestorem jest Ingka Centres, właściciel Wola Parku, a wykonawcą generalnym firma Budimex.

Drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha - FILM

Ogrody Ulricha mieszczą się w bliskim sąsiedztwie CH Wola Park w Warszawie, a ich historia sięga 1805 roku, kiedy to Jan Bogumił Ulrich założył pierwsze gospodarstwo ogrodnicze w mieście. W kolejnych latach na terenie obiektu powstały charakterystyczne żelazne szklarnie, które słynęły z uprawy tropikalnej roślinności i egzotycznych owoców.

Rewitalizacja wprowadzi do kompleksu nowe funkcje, w tym rekreacyjną oraz kulturalną, a także zostanie wzbogacona o strefę gastronomiczną i dodatkowe wyposażenie. Nowy kompleks tworzyły będą Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. W ramach inwestycji zachowane zostaną historyczne elementy, takie jak ceglane kominy, ściany szczytowe czy część piwniczna. Strefę gastronomiczną zaprojektowano w szklarni zachodniej .

Prowadzony obecnie drugi etap inwestycji rozpoczął się od prac przygotowawczych. Jednocześnie odbywało się projektowanie wykonawcze, niezbędne do startu robót fundamentowych oraz wykopów, które rozpoczną się w okresie wakacyjnym.

Ogrody Ulricha zostaną oddane do użytku latem 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.