Fiński deweloper ma zgodę na budowę Aroma Park

2017.11.29

Wydane zostało pozwolenie na budowę pierwszego etapu warszawskiego projektu Aroma Park. Inwestycja, która realizowana będzie przy ulicy Klasyków, należy do fińskiego dewelopera YIT.

Inwestycja Aroma Park powstanie na działce o powierzchni blisko 3 ha na warszawskiej Białołęce. Zieleń wraz z starodrzewiem to elementy, które stanowią blisko 40% powierzchni działki przy ulicy Klasyków 10.

W ramach projektu powstanie sześć stref specjalnych. Pierwsza z nich -strefa kontekstu historycznego - będzie stanowić wejście reprezentacyjne osiedla. Druga - strefa ciszy - obejmie biuro na świeżym powietrzu, hamaki, stoliki szachowe oraz przestrzeń dla miłośników jogi. W strefie aktywności znajdą się natomiast plac zabaw, siłownia i przestrzeń piaskowa. W czwartej strefie - wspólnej - powstanie ogród z grillem oraz przestrzenią piknikową. Pozostałe dwie, to strefy półprywatne ? będą składać się z ogrodu oraz przytulnych miejsc do odpoczynku i pracy na świeżym powietrzu.

Inwestycja składała się będzie z czterech zabytkowych budynków oraz nowych, 3-piętowych obiektów, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca.

Deweloper odnowi m.in. willę fabrykancką, która przetrwała prawie nienaruszona przez blisko 115 lat oraz budynek główny drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

W historyczną zabudowę wkomponowane zostaną nowe, kameralne 3-piętrowe budynki. Całość projektu Aroma Park realizowana będzie w pięciu etapach. Ruszyła już przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu już trwa.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kaps Architekci Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o. Deweloperem jest spółka YIT, która finalizuje przetarg na generalnego wykonawcę pierwszego etapu i planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2018 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.