Fiński deweloper ma zgodę na budowę Aroma Park


2017.11.29
Autor: Urbanity.pl
Wydane zostało pozwolenie na budowę pierwszego etapu warszawskiego projektu Aroma Park. Inwestycja, która realizowana będzie przy ulicy Klasyków, należy do fińskiego dewelopera YIT.

Inwestycja Aroma Park powstanie na działce o powierzchni blisko 3 ha na warszawskiej Białołęce. Zieleń wraz z starodrzewiem to elementy, które stanowią blisko 40% powierzchni działki przy ulicy Klasyków 10.

W ramach projektu powstanie sześć stref specjalnych. Pierwsza z nich -strefa kontekstu historycznego - będzie stanowić wejście reprezentacyjne osiedla. Druga - strefa ciszy - obejmie biuro na świeżym powietrzu, hamaki, stoliki szachowe oraz przestrzeń dla miłośników jogi. W strefie aktywności znajdą się natomiast plac zabaw, siłownia i przestrzeń piaskowa. W czwartej strefie - wspólnej - powstanie ogród z grillem oraz przestrzenią piknikową. Pozostałe dwie, to strefy półprywatne ? będą składać się z ogrodu oraz przytulnych miejsc do odpoczynku i pracy na świeżym powietrzu.

Inwestycja składała się będzie z czterech zabytkowych budynków oraz nowych, 3-piętowych obiektów, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca.

Deweloper odnowi m.in. willę fabrykancką, która przetrwała prawie nienaruszona przez blisko 115 lat oraz budynek główny drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

W historyczną zabudowę wkomponowane zostaną nowe, kameralne 3-piętrowe budynki. Całość projektu Aroma Park realizowana będzie w pięciu etapach. Ruszyła już przedsprzedaż mieszkań pierwszego etapu już trwa.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Kaps Architekci Korneluk Parysek Słowik Sp. z o.o. Deweloperem jest spółka YIT, która finalizuje przetarg na generalnego wykonawcę pierwszego etapu i planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2018 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.