Finowie z kolejnym projektem w Warszawie

2019.09.19

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa 13-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego Dom Mehoffera w Warszawie, którego deweloperem jest fińska firma YIT.

Firma YIT zakupiła grunt o łącznej powierzchni ponad 6 800 metrów kwadratowych, który znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Mehoffera i Światowida na warszawskim Tarchominie. Inwestycja ma łączyć elementy fińskiego budownictwa z akcentami twórczości znanego malarza Józefa Mehoffera.

Dom Mehoffera będzie 13-kondygnacyjnym budynkiem, w którym znajdzie się 129 mieszkań o metrażach od 27 do 81 mkw. W ofercie dostępne są kawalerki oraz lokale 2-,3- i 4-pokojowe. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie ponad 6 600 mkw.

Inwestycja zaoferuje również dwa lokale handlowo-usługowe o łącznej powierzchni ponad 1 300 mkw., w parterze obiektu oraz podziemną halę garażową na 179 miejsc postojowych,

Deweloper dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę. Pierwsze prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na wybór generalnego wykonawcy. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Brit Plan.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • długa linia 400kV i przepompownia Nowodwory
    Gość
    2020-02-08 11:25:04
    Robi się gęsto na Tarchominie, obecnie przedłużana jest linia nr 2 do Winnicy która będzie obsługiwać mieszkańców okoli ulicy Aluzyjnej i Jabłonnej. Dodatkowo istniejącą pętla tramwajowa musiałaby zintensyfikować ilość kursow tramwajów w godzinach szczytu. Będzie ciężko, miejsc parkingowych jak na lekarstwo, a w planach Światowida ma być 2 pasmowa. Zapachy z przpompowni plus widok z okien północnych mieszkan na linie długa w stronę Łomianek.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.