Finowie odrestaurują historyczną zabudowę w północnej Warszawie

2016.12.15

Firma YIT z Finlandii, przywróci świetność historycznej zabudowie drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904 w Warszawie. Obiekt zostanie zrewitalizowany w ramach projektu Aroma Park.

Najnowsza inwestycja firmy YIT realizowana będzie na działce o powierzchni prawie 3 ha, znajdującej się przy ulicy Klasyków 10 na warszawskiej Białołęce.

Tak obszerny i zadrzewiony teren pozwala na pełne zachowanie historycznego układu przestrzennego, rewitalizację zabytków oraz wybudowanie kameralnych, trzypiętrowych budynków mieszkalnych, wpisujących się w bezpośrednie otoczenie parku


- mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

Projekt Aroma realizowany będzie w kilku etapach. W czwartym kwartale przyszłego roku, rozpocznie się budowa około 70 mieszkań. Deweloper planuje rozpocząć przedsprzedaż wiosną 2017 roku.

Cztery zabytkowe budynki mają niezwykłą wartość historyczną. W skład zespołu wchodzi między innymi willa fabrykancka, unikatowy w skali stolicy obiekt, który przetrwał prawie nienaruszony przez blisko 115 lat, oraz budynek główny drożdżowni. Ten ostatni, ze względu na swoją monumentalną skalę, stanowi dominantę nie tylko byłej fabryki, ale także całego obszaru Henrykowa.

Nazwa "Henryków" wywodzi się od imienia pierwszego właściciela gorzelni drożdżowej. Żydowski przedsiębiorca Henryk Bienenthal zbudował wspomniany zakład w latach 1902-1904. Po drugiej wojnie światowej, do 2012 roku, działała na tym terenie Fabryka Substancji Zapachowych "Pollena-Aroma", do której nawiązuje nazwa inwestycji.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • do YIT
    Gość
    2017-01-17 16:37:36
    A co YIT powie na temat skażenia na tym terenie ?
    Jak zamierza rozwiązać ten problem ?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.