Finansowanie projektu biurowego Mennica Legacy Tower

2019.01.08

Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A. pozyskali finansowanie dla kolejnych etapów budowy warszawskiego projektu Mennica Legacy Tower. Konsorcjum trzech banków udzieliło kredytu budowlanego na kwotę ponad 130 mln euro.

Mennica Legacy Tower to kompleks biurowy, który powstaje przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Inwestycja realizowana jest wspólnie przez Golub GetHouse i Mennicę Polską S.A.

Konsorcjum trzech banków: mBank S.A. (działający również jako Agent konsorcjum), Santander Bank Polska S.A. oraz Bank Ochrony Środowiska S.A. udzieliło finansowania dla kolejnych etapów budowy. Wartość kredytu wynosi 131,5 mln euro. Kredytobiorcę w zakresie doradztwa prawnego i finansowego reprezentował Greenberg Traurig LLP, natomiast konsorcjum banków CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang Pośniak i Sawicki sp.k. Doradcą technicznym na rzecz banków jest firma Gleeds-Polska Sp. z o.o.

Budowa Mennica Legacy Tower ruszyła w listopadzie 2016 roku. Realizacja kompleksu składającego się z 140-metrowego wieżowca oraz 43-metrowego budynku Zachodniego przebiega zgodnie z harmonogramem. W Wieży do końca konstrukcji stropu pozostało już tylko 4 piętra. Zakończenie tych prac nastąpi jeszcze w tym kwartale. W Budynku Zachodnim sfinalizowano już wszystkie prace konstrukcyjne, a powierzchnia najmu została przekazany wyłącznemu najemcy – firmie WeWork, do realizacji prac wykończeniowych i aranżacyjnych.

Mennica Legacy Tower to łącznie 65 630 mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie technicznym. Projekt architektoniczny przygotowała pracownia Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.