Drugi z budynków kompleksu Warsaw Spire oddany do użytku

2015.12.09

Wydane zostało pozwolenie na użytkowanie dla budynku C, który powstał w ramach warszawskiego kompleksu biurowego Warsaw Spire. Wcześniej, bo we wrześniu ubiegłego roku, oddany został do użytku budynek B. Cały kompleks Warsaw Spire ma być gotowy w połowie maja 2016 roku.

Do 55-metrowego budynku C wprowadzają się pierwsi najemcy - Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Benefit Systems SA. Pierwszy z najemców zajmie powierzchnię 6200 mkw. na czwartym piętrze biurowca. Z kolei firma Benefit Systems SA., wynajęła prawie 6300 mkw. na piętrach od dziesiątego do trzynastego. W pierwszej połowie 2016 roku do budynku wprowadzi się kolejny najemca - Adecco, który zajmie około 1600 mkw. na ósmym piętrze obiektu.

Warsaw Spire to kompleks trzech budynków, dwóch 55-metrowych oraz 220-metrowej wieży. Łącznie inwestycja dostarczy na warszawski rynek ponad 100 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu i stanie się największym co do powierzchni kompleksem biurowym w Polsce.

We wrześniu 2014 roku oddany został do użytku budynek B, w którym swoje biura mają Agencja Frontex i BNP Paribas Securities Services. Zakończenie budowy 220-metrowego obiektu A wraz z jego otwarciem planowane jest na połowę maja przyszłego roku. Obecnie w budynku A trwa montaż ostatnich szklanych paneli oraz prace instalacyjne i wykończeniowe. Na placu Europejskim trwa druga już w tym roku akcja nasadzania drzew i krzewów oraz prace przy budowie i wykańczaniu pawilonów restauracyjnych oraz przestrzeni wystawowej Art Walk. Gotowe są już instalacje wodne: fontanny, okrągłe jeziorko i kaskadowy strumień.

Poziom komercjalizacji całego kompleksu wynosi obecnie ponad 70 proc. Wśród firm jakie znajdziemy w Warsaw Spire są m.in. Frontex, Samsung, JLL, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, BNP Paribas Securities Services, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, Adecco Poland, Daftcode oraz Ghelamco Poland.

Oddanie do użytku inwestycji i otwarcie placu Europejskiego nastąpi w połowie maja przyszłego roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.