Coraz bliżej końca realizacji kompleksu Mennica Legacy Tower


2019.03.27
Autor: Urbanity.pl
Na budowie kompleksu wieżowego Mennica Legacy Tower w Warszawie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy. Inwestycja zostanie oddana do użytku jesienią bieżącego roku.

Golub GetHouse i Mennica Polska S.A., wraz z generalnym wykonawcą – firmą Warbud, zawiesili wiechę na szczycie wieżowca Mennica Legacy Tower, który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej. Zakończenie konstrukcji wszystkich kondygnacji 140-metrowego obiektu nastąpi po niespełna 2,5 roku od wbicia pierwszej łopaty.

Pierwsze prace budowlane pod budowę wieżowca ruszyły w listopadzie 2016 roku, a ich wykonawcą jest firma Warbud. Obecnie zakończono stan surowy głównego obiektu i trwa montaż szklanej elewacji na 140-metrowym wieżowcu. Równolegle prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe, a także roboty związane z zagospodarowaniem pasażu miejskiego przed i pomiędzy budynkami Mennica Legacy Tower.

Warszawska inwestycja na Woli składa się ze 140-metrowej wieży i sąsiadującego 43-metrowego Budynku Zachodniego. Łącznie projekt dostarczy na stołeczny rynek 65 630 mkw. powierzchni biurowej.

Projekt architektoniczny powstał w pracowni Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała biuro projektowe Epstein. Mennica Legacy Tower powstaje zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”

Wśród firm, które ulokują swoje biura w kompleksie są mBank (dominujący najemca), kancelarie prawne Noerr Biedecki sp.k. i Allen & Overy oraz światowy lider przestrzeni coworkingowych – WeWork, który został wyłącznym najemcą Budynku Zachodniego

Otwarcie kompleksu Mennica Legacy Tower nastąpi jesienią 2019 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.