Centralna Park - warszawski projekt spółki Xcity Investment

2015.08.12

Spółka Xcity Investment - inwestor planowanego w Warszawie kompleksu wielofunkcyjnego Centralna Park, opublikowała najnowsze wizualizacje oraz informacje związane z realizacją tego projektu.

200-metrowy wieżowiec, który powstanie na rogu al. Jerozolimskich i al. Jana Pawła II będzie głównym elementem Centralnej Park - kompleksu zajmującego łącznie 2 ha gruntów w centrum miasta stołecznego Warszawa. Za projekt wysokościowca odpowiada pracownia SUD Architekci, która opublikowała właśnie najnowsze wizualizacje przedstawiające inwestycję. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele biura, nie jest to jeszcze ostateczny wygląd wieżowca, choć bryła obiektu już znacząco się nie zmieni.

Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, inwestycja ma być w jak największym stopniu zintegrowana z komunikacją publiczną, co pozwoli zmniejszyć znacząco liczbę miejsc parkingowych. Na terenie Centralnej Park ma obowiązywać wyłącznie ruch pieszych.

Warszawski projekt realizowany będzie w kilku etapach, jednak nie jest znany jeszcze dokładny harmonogram inwestycji, gdyż jakiekolwiek prace budowlane są uzależnione w dużej mierze od remontu linii średnicowej. Najprawdopodobniej budowa kompleksu rozpocznie się w 2018 roku. Realizacja części komercyjnej może potrwać nawet do sześciu lat.

200-metrowy wieżowiec pełnić będzie funkcję biurową, hotelarską oraz handlowo-usługową, która znajdzie się na parterze budynku. Część komercyjna ma dysponować powierzchnią wynoszącą około 100 tys. mkw.

Szacunkowa wartość projektu to około 350 milionów euro.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.