Budowa kompleksu Varso Place w centrum Warszawy [FILMY]

2020.08.03

Gotowe są już dwa budynki kompleksu Varso Place, a trzeci, najwyższy pnie się ku niebu. HB Reavis wpuścił do sieci najnowsze filmy prezentujące postęp prac na budowie w centrum Warszawy.

Dwa pierwsze budynki Varso Place, które mieszczą się przy ulicy Chmielnej zostały otwarte wiosną tego roku. Przestrzeń w obiektach została już przekazana m.in. Kampusowi Innowacji Cambridge Innovation Center oraz pracownikom Banku Gospodarstwa Krajowego. Kolejne firmy już szykują się do przeprowadzki.

Budynki Varso 1 i Varso 2 - FILM

Wiele dzieje się również przed budynkami. Wykonawca inwestycji, wzdłuż nowego, poszerzonego chodnika, zasadził około 80 drzew.

Z kolei na budowie Varso Tower - najwyższego budynku w kompleksie Varso Place, trwa montaż szklanej fasady. Zamontowano już dwie trzecie biurowca. Każdy z pięciu tysięcy szklanych modułów ma imponujące wymiary 4×2,7 metra. Każdy taki element jest składany w całość kilkanaście kilometrów od placu budowy i transportowany na miejsce.

Montaż elewacji na wieżowcu Varso Tower - FILM

Jesienią bieżącego roku planowane jest zawieszenie tradycyjnej wiechy na szczycie wieżowca, który osiągnie wysokość 310 metrów. Wykonawca inwestycji zamontował już windy obsługujące dolną część biurowca, a na szczycie trwa budowa m.in. restauracji z imponującym tarasem widokowym.

Budowa wieżowca Varso Place - FILM

Za projekt wieżowca Varso Tower odpowiada pracownia Foster + Partners. Cała inwestycja ma być gotowa w 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Korneliusz
    Gość
    2020-08-30 17:14:16
    Rzeczywiście imponujący projekt, ciekawe czy zastosowali system przeciwpożarowej stolarki Alufire. To podobno standard w nowoczesnych budynkach tego typu.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.