BBI Development wybuduje wieżowiec w centrum stolicy


2011.10.04
Autor: Eurobuild
Firma BBI Development w partnerstwie z Archidiecezją Warszawską i Parafią Św. Barbary zamierza zrealizować projekt budynku wysokościowego, który powstanie na działce u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej w śródmieściu Warszawy.

Budynek ma mieć około 180 metrów wysokości. Wstępne porozumienie podpisane 5 sierpnia tego roku i potwierdzone decyzją Rady Ekonomicznej przy Archidiecezji Warszawskiej 3 października zakłada wybudowanie za pośrednictwem spółki celowej powołanej do realizacji projektu budynku o powierzchni użytkowej ok. 50 tys. mkw., a także jego komercjalizację i sprzedaż.

Spółka celowa jeszcze w tym roku zamierza wystąpić o decyzję środowiskową i warunki zabudowy. Wiosną przyszłego roku przedstawi wstępny projekt budynku, który ma stworzyć pracownia Juvenes (której właścicielem jest BBI Development NFI).

Prosty i elegancki wieżowiec swoją architekturą nawiązywać ma do pobliskiego hotelu Marriott.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.