Bank Gospodarstwa Krajowego w kompleksie Varso

2019.07.22

Wiosną 2020 roku do kompleksu Varso Place w Warszawie przeprowadzi się 1200 pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego. Inwestorem jest HB Reavis.

Varso Place powstaje obok warszawskiego Dworca Centralnego i zaofeuje łącznie 144 000 mkw. nowoczesnej powierzchni do wynajęcia. Kompleks składa się z trzech budynków: Varso Tower, zaprojektowanego przez pracownię Foster + Partners, a także Varso 1 i Varso 2, które powstały na deskach pracowni HRA Architekci.

Nowym najemcą Varso Place został Bank Gospodarstwa Krajowego, który podpisał umowę na pięć lat w budynku Varso 2, do którego przeprowadzi się 1 200 pracowników banku w I kwartale 2020 roku. Najemca zajmie około 12 400 mkw. powierzchni biurowej. W tym samym budynku funkcjonował będzie również kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center.

Podpisanie umowy z BGK oznacza, że na mniej niż rok przed zakończeniem budowy tej części kompleksu, ponad trzy czwarte dostępnej w niej powierzchni jest już wynajęte.

Jakość przestrzeni pracy w Varso Place została potwierdzona certyfikatem ekologicznym BREEAM Interim na najwyższym poziomie „Outstanding”, a także precertyfikatem WELL umożliwiającym ocenę wpływu budynków na kondycję psychiczną i fizyczną ludzi.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.