Astoria Premium Offices z certyfikatem LEED Platinum

2016.11.18

Biurowiec Astoria Premium Offices jako szósty budynek biurowy w Warszawie, uzyskał prestiżowy certyfikat LEED na poziomie Platinum. Właścicielem obiektu jest Strabag Real Estate GmbH.

Warszawski biurowiec jest pierwszą inwestycją Strabag Real Estate GmbH w Polsce. Obiekt nagrodzony certyfikatem LEED Platinum położony jest na działce przy ulicy Przeskok 2 w Warszawie. Przyznany certyfikat przez Amerykańską Radę Budownictwa Ekologicznego - U.S. Green Building Council (USGBC) to najwyższy z możliwych certyfikatów.

Astoria Premium Offices dysponuje powierzchnią biurową wynoszącą ponad 18 000 metrów kwadratowych o standardzie technicznym klasy A. Dodatkowo w budynku znajdują się lokale handlowo-usługowe o powierzchni 900 mkw. Obiekt zrealizowany został według zasad zrównoważonego rozwoju. W budynku zastosowano proekologiczne rozwiązania, jak oświetlenie LED czy nowoczesne systemy ograniczające zużycie wody i energii elektrycznej.

Generalnym wykonawcą biurowca Astoria Premium Offices była spółka Strabag. Komercjalizacją obiektu zajmuje się agencja Colliers International.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.