Apartamenty w sąsiedztwie Łazienek Królewskich z wiechą i certyfikatem


2021.09.20
Autor: Urbanity.pl
Wraz z początkiem września zakończono prace konstrukcyjne budynków, które wejdą w skład inwestycji Rezydencja Iwicka. Dodatkowo kompleks apartamentowy uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa.

Rezydencja Iwicka to kompleks budynków apartamentowych, które powstają na Dolnym Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej. Przyszli mieszkańcy będą mogli się cieszyć m.in. bliskim sąsiedztwem Łazienek Królewskich oraz Parków - Sieleckiego i Morskie Oko. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia MAAS Projekt.

Na początku września wykonawca inwestycji poinformował o zakończeniu prac konstrukcyjnych, w związku z czym, na budowie odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej wiechy. Obecnie trwają prace murarskie, a w kolejnym etapie rozpocznie się montaż okien.

Warszawska inwestycja firmy Yareal Polska może się już pochwalić certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną Very Good, czyli najwyższą. Rezydencja Iwicka składa się z czterech, 5-piętrowych budynków, w których zaplanowano jedynie 88 apartamentów. Górne kondygnacje przeznaczono na największe, ponad 200-metrowe penthouse’y z wysokimi na 5,5 m, dwupoziomowymi, drewnianymi oknami i dużymi tarasami na dachu. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. wielofunkcyjne pomieszczenie klubowe, w którym będą mogli organizować prywatne spotkania lub pracować, a także podziemną halę garażową na 110 miejsc parkingowych.

W każdym z 4 budynków pozostało już tylko po kilka dostępnych mieszkań, co oznacza, że ponad 70 proc. apartamentów znalazło swoich nabywców. Oddanie do użytku inwestycji zaplanowano na połowę 2022 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.