Apartamenty w sąsiedztwie Łazienek Królewskich z wiechą i certyfikatem

2021.09.20

Wraz z początkiem września zakończono prace konstrukcyjne budynków, które wejdą w skład inwestycji Rezydencja Iwicka. Dodatkowo kompleks apartamentowy uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa.

Rezydencja Iwicka to kompleks budynków apartamentowych, które powstają na Dolnym Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Iwickiej i Krasnołęckiej. Przyszli mieszkańcy będą mogli się cieszyć m.in. bliskim sąsiedztwem Łazienek Królewskich oraz Parków - Sieleckiego i Morskie Oko. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia MAAS Projekt.

Na początku września wykonawca inwestycji poinformował o zakończeniu prac konstrukcyjnych, w związku z czym, na budowie odbyła się uroczystość zawieszenia symbolicznej wiechy. Obecnie trwają prace murarskie, a w kolejnym etapie rozpocznie się montaż okien.

Warszawska inwestycja firmy Yareal Polska może się już pochwalić certyfikatem zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną Very Good, czyli najwyższą. Rezydencja Iwicka składa się z czterech, 5-piętrowych budynków, w których zaplanowano jedynie 88 apartamentów. Górne kondygnacje przeznaczono na największe, ponad 200-metrowe penthouse’y z wysokimi na 5,5 m, dwupoziomowymi, drewnianymi oknami i dużymi tarasami na dachu. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. wielofunkcyjne pomieszczenie klubowe, w którym będą mogli organizować prywatne spotkania lub pracować, a także podziemną halę garażową na 110 miejsc parkingowych.

W każdym z 4 budynków pozostało już tylko po kilka dostępnych mieszkań, co oznacza, że ponad 70 proc. apartamentów znalazło swoich nabywców. Oddanie do użytku inwestycji zaplanowano na połowę 2022 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.