81 metrów budynku Varso 1 w Warszawie

2019.03.25

Środkowy wieżowiec warszawskiego kompleksu Varso Place osiągnął już swoją docelową wysokość. Z tej okazji na budowie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy.

Budynek Varso 1, w którym większość powierzchni zajmie hotel NYX, osiągnął już swoją docelową wysokość 81 metrów. W pierwszy dzień wiosny przedstawiciele firm HB Reavis (inwestor) i Warbud S.A. (generalny wykonawca) wspólnie zawiesili wiechę na szczycie wieżowca.

Budowa Varso 1 zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Za projekt budynku odpowiada pracownia HRA Architekci.

Budowa kompleksu Varso Place, który zlokalizowany jest u zbiegu alei Jana Pawła II z ulicą Chmielną, ruszyła na przełomie 2016 i 2017 roku. Inwestycja składa się z trzech budynków, z czego jeden osiągnie wysokość aż 310 metrów. Łącznie kompleks dostarczy na stołeczny rynek 144 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

Varso Place to oprócz wspomnianego hotelu NYX, także biura, pasaż ze sklepami i restauracjami oraz liczne udogodnienia - klub fitness, centrum medyczne czy ogólnodostępny taras widokowy.

310-metrowy wieżowiec Varso Tower zostanie oddany do użytku za około dwa lata.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • UPARTY
  Gość
  2019-03-25 14:18:48
  Się uparli na te 310 metrów jak amerykanie gdy zaczęli z "Azją" przegrywać wyścig o wieżowce doliczać na siłe iglice … Szanuje Warszawę za najwyższe budynki i niewątpliwie ten budynek będzie najwyższym budynkiem w Europie środkowej ale przede wszystkim będzie miał 230 metrów do dachu - przestańcie z niego robić sztucznie najwyższego budynku w Europie na zachód od Bugu bo to po prostu nie jest prawda.

 • Tomasz1234
  Użytkownik
  2019-03-25 15:53:09
  Na zachodzie też stawiają kilkunasto metrowe iglice żeby zawyżyć wysokość wieżowców.
  Nie łudź się że tylko u nas tak jest.

 • UPARTY
  Gość
  2019-03-25 18:00:53
  Doskonale o tym wiem - ale to jest fałszowanie wyników jedynym adekwatnym pomiarem wieżowców jest pomiar do dachu lub z uwzględnieniem iglicy tylko w przypadku gdy jest ona elementem strukturalnym budynku betonowym "trzpieniem" etc. tak jak masz w Jeddah Tower np. w Varso nie będzie takiej iglicy i powtarzam o ile Varso bez wątpienia będzie najwyższym budynkiem w Europie środkowej o tyle robienie głupot i udawanie że dzięki iglicy będzie najwyższym budynkiem na zachód od Bugu czy w ogóle w Europie jest bzdurą - ani nie będzie najwyższy ani robienie z fikcji argumentu się nie sprawdzi - można i komin postawić na wieżowcu ;) i tak udawac ze ma się do czynienia z pół kilometrowym obiektem - tyle że jest to nic ponad fałszowaniem rzeczywistości.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.