10 pięter wieżowca Varso Tower dla dostawcy usług chmurowych z Doliny Krzemowej


2022.02.07
Autor: Urbanity.pl
W powstającym wieżowcu Varso Tower w centrum Warszawy otwarte zostanie największe centrum rozwojowe firmy Box poza Stanami Zjednoczonymi.

HB Reavis podpisał umowę najmu o wielkości prawie 16 000 metrów kwadratowych z dostawcą usług chmurowych z Doliny Krzemowej - firmą Box. Nowy najemca warszawskiego wieżowca Varso Tower zajmie dziesięć pięter i otworzy w stolicy swoje największe centrum rozwojowe poza Stanami Zjednoczonymi.

Z usług Box korzysta ponad 100 tysięcy klientów, w tym największe organizacje używające rozwiązań chmurowych, takie jak AstraZeneca, Morgan Stanley, londyńska policja, Eurostar i wiele innych. Firma, która na europejskim rynku pojawiła się w 2012 roku ma swoje biura w Londynie, Paryżu, Amsterdamie i Monachium. Pod koniec 2020 roku firma zapowiedziała ekspansję w Polsce, a na początku 2021 uruchomiła placówkę R&D w Warszawie, która do tej pory zatrudniła około 150 specjalistów.

Box ma w planach dalszy rozwój i rekrutacje. Do Varso Tower pracownicy firmy wprowadzą się w marcu 2023 roku.

Varso Tower to flagowy projekt HB Reavis w Polsce, który jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu z biurami, hotelem, centrum innowacji oraz pasażem handlowo-usługowym pod nazwą Varso Place. Obiekt zlokalizowany jest w centrum stolicy, obok Dworca Centralnego i jest jednym z najbardziej zrównoważonych projektów w Polsce.

Obecnie na budowie Varso Tower trwają prace wykończeniowe, w tym montaż kolorowej mozaiki, która ozdobi lobby budynku, a także sadzenie dojrzałych drzew w jego wnętrzach. Całość ma być gotowa w połowie tego roku. Za projekt architektoniczny odpowiada biuro Foster + Partners.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.