Trzeci biurowiec High5ive już w budowie

2017.11.10

Ruszyła budowa trzeciego biurowca krakowskiego kompleksu biurowego High5ive, którego inwestorem jest firma Skanska. Ta część inwestycji zostanie oddana do użytku w I kwartale 2020 roku.

Trzeci biurowiec High5ive będzie miał osiem pięter, na których znajdzie się około 12 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej. W ramach rozpoczętych prac budowlanych powstanie również garaż podziemny pod czwarty budynek biurowy, który będzie pięć pięter. II etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kwartale 2020 roku.

Docelowo krakowski kompleks zaoferuje 70 000 mkw. powierzchni najmu, z czego w pierwszym etapie (budynek D i E) powstaje około 23 000 mkw., a w drugim, składającym się z budynków A i B - około 37 000 mkw.

High5ive to łącznie pięć budynków biurowych, które stworzą w tej części Krakowa ciekawie zagospodarowaną, przemyślaną przestrzeń miejską. I etap zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2018 roku. W tej części inwestycji powstaje parking samochodowy na 162 miejsca parkingowe, natomiast w rozpoczętym etapie pod biurowcami A i B znajdzie się 2-poziomowa hala garażowa na około 400 stanowisk.

Projekt otrzyma certyfikat LEED Gold oraz certyfikat dostępności "Obiekt bez Barier". Po zakończeniu I etapu, tereny przy powstającym parku biurowym High5ive zaczną się zazieleniać. Inwestor zaplanował zasadzenie kilkudziesięciu różnych gatunków drzew, krzewów, traw i bylin ozdobnych. Docelowo, nad wjazdem do tunelu prowadzącego do Ronda Mogilskiego powstaje zielona wyspa z wyznaczonymi strefami do wypoczynku i pracy coworkingowej. Niedaleko niej znajdzie się także nieduża scena.

Kompleks przy Pawiej będzie również przyjaznym miejscem dla miłośników sportu. Pojawi się infrastruktura dla rowerzystów - w budynku D powstanie centrum rowerowe Bike5ive z parkingiem dla 200 rowerów i prysznicami.

W całym kompleksie znajdą się również poidełka dla ludzi i zwierząt, mała architektura, ale i takie udogodnienia jak ładowarki do smartfonów.

Kompleks High5ive budowany jest zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa - certyfikat LEED na poziomie Gold. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia NS Moon Studio.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • arch
    Gość
    2017-11-11 13:07:16
    Zwykłe , nieatrakcyjne kloce .

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.