Stare Podgórze w Krakowie z pierwszą inwestycja mieszkaniową Skanska Residential

2021.07.08

Deweloper, który do tej pory prowadzi inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, rozpoczął swój pierwszy projekt w Krakowie. Szwedzka firma zrealizuje na Podgórzu ekologiczny i nowoczesny budynek wielorodzinny.

Hemma Orawska taką nazwę ma pierwsze osiedle w Krakowie, które firma Skanska Residential Development Poland zrealizuje w tym mieście. Projekt architektoniczny inwestycji przygotowała pracownia - Grupa 3D.

Krakowska inwestycja powstanie przy ulicy Orawskiej na Starym Podgórzu i składała się będzie z 6-kondygnacyjnego obiektu, w którym zaplanowano 138 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29 do 107 m km. i wysokości od ok. 2,70 m do ok. 2,90 m. Do wszystkich lokali przynależeć będzie balkon lub loggia, z kolei do mieszkań na parterze - prywatne ogródki.

Nowoczesne osiedle Hemma Orawska będzie miała wiele udogodnień dla przyszłych mieszkańców w tym m.in. reprezentacyjne lobby z recepcją, zielone patio, miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej, monitorowane stojaki na rowery czy stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM. W mieszkaniach przewidziano też ścienne nawiewniki antysmogowe, czujniki ruchu w częściach wspólnych oraz energooszczędne oświetlenie LED zapewnią lepszą efektywność energetyczną inwestycji. Skanska do realizacji inwestycji wykorzysta wyłącznie nietoksyczne materiały wykończeniowe. Deweloper planuje również utrzymać recykling materiałów budowlanych na poziomie blisko 100 proc.

Hemma Orawska zostanie oddana do użytku w II kwartale 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hemma Orawska, Skanska Residential Development Poland

Komentarze

 • Ksawery
  Ksawery
  Użytkownik
  2021-07-08 10:26:52
  Miałem nadzieję, że jak taka renomowana firma jak Skanska wchodzi na Podgórze to inwestycja będzie odbiegać in plus pod względem estetycznym, a tu kolejna klapa.

 • Krakus
  Gość
  2021-08-30 13:54:16
  Niestety ale kochana Rada Miasta doprowadzila do zatwierdzenia fatalnego planu zagospodarowania i dopuszczenia tak wysokiej zabudowy na 21m!.

 • cd
  Gość
  2021-08-30 13:59:31
  Tu nie ma nawiązania żadnego do Starego Podgórza, pani konserwator tutaj gdzie była? Martwi się o stare rujny na Ludwinowie a Tu mamy taki klocek bez wyrazu i przeskalowanie.
  Stacja benzynowa Shell+myjnia cudowne sąsiedztwo i łażenie przez stacje bo chodniki są dopiero wzdłuż Konopnickiej:)

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.