Apartamentowiec w Starym Podgórzu osiąga najwyższy punkt konstrukcyjny


2022.09.20
Autor: Piotr Maślak
Budowa osiedla Hemma Orawska w Krakowie wkracza w kolejny etap realizacji. Wykonawca inwestycji zakończył już prace konstrukcyjne apartamentowca, który będzie gotowy w 2023 roku. Są jeszcze wolne mieszkania w sprzedaży.

Hemma Orawska to inwestycja mieszkaniowa Skanska, która powstaje na działce przy ulicy Orawskiej w dzielnicy Podgórze w Krakowie. 5-piętrowy apartamentowiec oferuje łącznie 138 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 29 do 107 metrów kwadratowych. Lokale mają wysokość od ok. 2,70 m do ok. 2,90 m  i posiadają loggie lub prywatne ogródki. W ofercie sprzedaży pozostało wolnych 40 mieszkań.

Wśród udogodnień dla mieszkańców przygotowano garaż podziemny z rowerowniami i boksami lokatorskimi , miejsca postojowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych , monitorowane stojaki rowerowe na zewnątrz budynku , lobby oraz dwie w pełni wyposażone sale spotkań dla mieszkańców .

Generalny wykonawca zakończył już prace konstrukcyjne i z tej okazji zawieszona została wiecha na dachu budynku.

Aktualnie wykonaliśmy stropodach żelbetowy, który kończy prace konstrukcyjne na obiekcie. Jednocześnie trwa murowanie ścian działowych i wygrodzeń międzylokalowych, wykonujemy też instalacje w mieszkaniach, garażu i pomieszczeniach wspólnych. Równolegle z robotami wewnętrznymi montujemy okna, a niedawno rozpoczęliśmy też prace elewacyjne. To oznacza, że wkrótce będziemy mogli zobaczyć już finalny wygląd poszczególnych ścian zewnętrznych budynku
powiedział: Michał Smogór, Menadżer Projektu Hemma Orawska w spółce mieszkaniowej Skanska

Budowa inwestycji Hemma Orawska w Starym Podgórzu rozpoczęła się w lipcu 2021 roku. Projekt architektoniczny powstał w pracowni Grupa 3D. Mieszkania będą gotowe w 2023 roku.
 
Realizację inwestycji rozpoczęto w lipcu 2021 roku. Hemma Orawska powstaje w wyjątkowej dzielnicy Krakowa – w Starym Podgórzu. Za projekt budynku odpowiada doświadczona pracownia architektoniczna – Grupa 3D. Założeniem projektantów było stworzenie nowoczesnego apartamentowca, inspirowanego zabytkowymi kamienicami przy ulicy Orawskiej.  

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.