Ruszyła realizacja Teatru KTO na bazie kinoteatru Wrzos

2019.08.06

Przy ulicy Jana Zamoyskiego 50 w Krakowie rozpoczęła się budowa siedziby Teatru KTO, według projektu pracowni MTWW Architekci.

Na działce, na której powstanie siedziba Teatru KTO, znajdują się fragmenty XIX-wiecznego Przytułku Zgromadzenia Św. Wincentego á Paulo. W obiekcie w latach 1956-2016 mieścił kinoteatr „Wrzos”. Teraz w ramach rewitalizacji powstanie tutaj Teatr KTO.

Przy ulicy Jana Zamoyskiego 50, firma Moris Polska, jako generalny wykonawca zrealizuje kontrakt o wartości 13,84 mln zł, który zakłada budowę teatru o trzech kondygnacjach naziemnych. W obiekcie znajdzie się m.in. część biurowa, kotłownia, zaplecze techniczne sceny, sanitariaty oraz pomieszczenia techniczne. Łączna powierzchnia zabudowy to 597 mkw., a kubatura wyniesie 5856 m3.

Teatr KTO, który będzie miał powierzchnię użytkową na poziomie 842 mkw., nie zawierał będzie żadnych barier architektonicznych. W obiekcie znajdzie się winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych obsługująca wszystkie kondygnacje teatru. Teatr będzie oszczędny energetycznie, dzięki m.in. zaprojektowanym warstwom w przegrodach budowlanych, których współczynniki przenikania ciepła są niższe niż normatywne. W obrębie budowy rośnie kilka drzew. Pozostaną one bez zmian.

Nowy teatr przy ulicy Zamoyskiego będzie się składał z zachowanej XIX-wiecznej elewacji frontowej z przeszklonym foyer. Stan surowy inwestycji osiągnięty ma zostać w I kwartale 2020 roku, a zakończenie budowy wraz z pozwoleniem na użytkowanie zaplanowano na 31 grudnia 2020 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.