Poznaliśmy projekt Centrum Muzyki w Krakowie w nowej lokalizacji

2020.12.23

Rozstrzygnięty został jeden z najważniejszych konkursów architektoniczno-urbanistycznych, organizowanych w Krakowie w ciągu ostatnich lat. Poznaliśmy pracownię, która zaprojektuje krakowskie Centrum Muzyki.

Znamy już projekt krakowskiego Centrum Muzyki na Cichym Kąciku, które zgodnie z harmonogramem ma powstać do 2023 roku. Rozstrzygnięty został międzynarodowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt nowej sali koncertowej.

W ogłoszonym w sierpniu konkursie udział wzięło 42 uczestników, w etapie pierwszym złożonych zostało 25 opracowań studialnych. Do finału wybrane zostały trzy prace. Ostatecznie wybór padł na projekt pracowni BE DDJM Architekci sp. z o.o. W przyszłym roku ma zostać zawarta umowa na wykonanie projektu budowlanego, na podstawie którego zostanie ogłoszony przetarg na realizację Centrum Muzyki.

ZOBACZ PROJEKT NOWEGO CENTRUM MUZYKI - WIDEO

Centrum Muzyki w Krakowie stanie się siedzibą dla Capelli Cracoviensis, Sinfonietty Cracovii czy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. Nowa sla koncertowa ma być również miejscem dla innych podmiotów twórczych, artystów czy organizacji pozarządowych. W nowym krakowskim Centrum wykorzystane mają zostać najlepsze światowe rozwiązania urbanistyczne, architektoniczne, akustyczne i funkcjonalne.

Według projektu główna sala koncertowa pomieści około 1000 gości, natomiast aula-sala 300 osób. W krakowskim Centrum Muzyki znajdzie się foyer oraz trzy wielofunkcyjne sale prób. Ciekawym rozwiązaniem ma być także przedszkole artystyczne i kreatywna przestrzeń publiczna.

Centrum Muzyki w Krakowie ma powstać do końca 2023 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.