Krakowianie czekali 20 lat na tę inwestycję. Ruszyła realizacja dużego projektu w dzielnicy Cichy Kącik


2021.08.23
Autor: Urbanity.pl
Ruszyła realizacja Krakowskiego Centrum Muzyki, które zlokalizowane będzie na 3-hektarowej działce w Cichym Kąciku. Pierwsze koncerty odbędą się na początku 2024 roku.

Trwają przygotowania działki przy ulicy Piastowskiej 20 w Krakowie, na która niebawem stanie się wielkim placem budowy pod realizację Krakowskiego Centrum Muzyki.

Już niebawem znikną stare zabudowania w postaci magazynów, biurowców czy garaży na działce przy ulicy Piastowskiej. W przetargu na ich rozbiórkę stanęło dziewięć firm, których oferty obecnie sprawdza Agencja Rozwoju Miasta Krakowa. Z kolei na początku 2022 roku ogłoszony zostanie przetarg na generalnego wykonawcę Krakowskiego Centrum Muzyki, a dokładniej firmę, która wykona stan surowy z dachem. Do końca września zwycięzca międzynarodowego konkursu architektoniczno-urbanistycznego na projekt Centrum Muzyki – biuro BE DDJM Architekci, ma wystąpić o pozwolenie na budowę.

W pierwszej kolejności rozpocznie się budowa zielonego parkingu, czyli trzykondygnacyjnego obiektu na 204 miejsca postojowe o ażurowej konstrukcji, roślinną elewacją i fotowoltaiką. Przetarg na generalnego wykonawcę zostanie ogłoszony jak tylko będzie pozwolenie na budowę.

Krakowskie Centrum Muzyki w Cichym Zakątku składało się będzie z nowoczesnej sali koncertowej na 1 000 miejsc, a także ze sceny dla 120 muzyków i balkonu mogącego pomieścić 80-osobowy chór. W obiekcie zaplanowano również aulę na 300 osób, wielofunkcyjne sale prób, garderoby, biura miejskich orkiestr oraz przestrzeń kreatywną z miejscem na edukację muzyczną.

Pierwsze koncerty mają się odbyć na początku 2024 roku.

Komentarze


 • Ja
  Gość
  2021-08-23 17:33:09
  No właśnie kolejne tereny zielone znikną

 • Akel
  Gość
  2021-08-23 19:50:21
  Którzy Krakowianie na to czekali? Bo ci których ja znam, czekają na moment w którym ktoś zacznie chronić krakowską zieleń.

 • Hans
  Gość
  2021-08-24 00:32:55
  Jakby mogli toby nam w dupach pobudowali betony

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.