Kiedy budowa i pierwsze koncerty w Krakowskim Centrum Muzyki?

2021.07.28

Trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych na działce, na której powstanie Krakowskiego Centrum Muzyki. Inwestycja ma być gotowa do końca 2023 roku.

Krakowskie Centrum Muzyki wybudowane zostanie na działce przy ulicy Piastowskiej w Cichym Kąciku. Obecnie prowadzone są m.in. wyburzenia pustostanów, prace projektowe oraz inne działania organizacyjno-prawne, które są niezbędne, aby ruszyć z głównymi pracami budowlanymi.

Rozpoczęcie i przebieg realizacji projektu jest uzależniony od tempa prac przygotowawczych, obejmujących m.in. wyburzenia znajdujących się na terenie obiektów czy uporządkowanie terenu w zakresie istniejącej infrastruktury. Dotychczasowy najemcy otrzymali już informację o konieczności opuszczenia terenu do 30 września 2020 roku i większość z nich opuściła teren. Działki nie opuścił właściciel Osady 2000, dlatego GMK wystąpiła do sądu z roszczeniem o wydanie nieruchomości.

Budowa Centrum Muzyki w Krakowie ma się zakończyć do końca 2023 roku, a pierwsze koncerty będą mogły się odbyć wraz z początkiem 2024 roku. Za projekt architektoniczny kompleksu w Cichym Zakątku odpowiada pracownia BE DDJM Architekci.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.