Powstaje siedziba Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. Będzie też hala sportowa

2020.02.03

Za około 45 mln zł powstaje nowy budynek dla Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w Krakowie. To nie jedyna inwestycja Akademii Górniczo-Hutniczej.

We wrześniu 2019 roku rozpoczęła się budowa nowej siedziby krakowskiego Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. 5-kondygnacyjny budynek z jedną podziemną kondygnacją, powstaje na działce przy ulicy Czarnowiejskiej. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi około 4 000 mkw.

Nowy budynek AGH ma być gotowy jeszcze przez rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2021/2022, a jego całkowity koszy wraz z wyposażeniem to około 45 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Mostostal Warszawa.

Akademia Górniczo-Hutniczej przygotowuje się również do budowy nowej hali sportowej, która zlokalizowana będzie w sąsiedztwie basenu przy ulicy Jana Buszka. 5-kondygnacyjny obiekt o wysokości 22 metrów będzie miał ponad 5 000 mkw. powierzchni. W nowej hali znajdzie się m.in. boisko do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki oraz sześć stanowisk do gry w badmintona.

Inwestycja to także duża sala sportowa z trybuną dla 800 widzów. Całość uzupełni sala konferencyjna dla 30 osób. Szacowany koszt inwestycji to około 40 mln zł. Niebawem AGH złoży wniosek o wydanie pozwolenia na budowę hali.

Źródło: Gazetakrakowska.pl

Inne wiadomości o Nowa siedziba Fizyki i Informatyki Stosowanej, Mostostal Warszawa

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.