Podwójna skóra Equal Business Park C na ukończeniu

2018.08.29

Można już zobaczyć wykonaną w technologii podwójnej skóry fasadę krakowskiego biurowca Equal Business Park C. Budynek jest największym z całego kompleksu, a zarazem ma najbardziej złożoną bryłę, ze względu na liczne zielone tarasy i patia dla najemców.

Na budynku Equal C zainstalowano już szklaną fasadę, zaprojektowaną w technologii podwójnej skóry. Dodatkowa tafla odsunięta od powierzchni okien, zapewnia lepszy komfort termiczny, chroniąc wnętrze przed nagrzewaniem latem i utratą ciepła w zimie. Rozwiązanie to redukuje także hałas oraz podnosi walory estetyczne budynku. Jednocześnie dobiegają końca prace przy pozostałych partiach elewacji, dzięki czemu można już zobaczyć jak prezentuje się cała bryła.

Architekci Studia Cavatina zaprojektowali od południowo zachodniej strony budynku trzy tarasy z zielenią na wysokości 4 piętra, po 316 m2 każdy. Z kolei na parterze przewidziano trzy dziedzińce zapewniające miejsce do spotkań i odpoczynku. Wszystkie te powierzchnie zostaną połączone treliażami z roślinnością pnącą, dla której zaprojektowano specjalną konstrukcję, wspartą o lustrzane belki na poziomie kondygnacji tarasów.

Realizowany przez Cavatina Holding S.A. budynek Equal Business Park C jest domknięciem nowej przestrzeni miejskiej, która powstała przy ul. Wielickiej w Krakowie. Recepcja budynku znajduje się w narożniku, gdzie w formie placu miejskiego spotykają się trzy biurowce kompleksu Equal Business Park. Już wkrótce stanie na nim reprezentacyjna rzeźba o wysokości 2,5 m, akcentująca wejście.

Oddanie budynku do użytku jest planowane jest na 4 kwartał 2018 r.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.