Otwarcie nowej pływalni w Krakowie. Na co mogą liczyć krakowianie?

2021.08.20

Centrum Sportu i Rekreacji Przystań Na Eisenberga - taką nazwę ma kompleks rekreacyjno-sportowy w Krakowie, którego otwarcie zaplanowano w najbliższą środę, 25 sierpnia.

Centrum Sportu i Rekreacji Przystań Na Eisenberga powstało w latach 2018-2021 w ramach przebudowy kąpieliska z lat 70. Inwestycja, która wybudowana została pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie zostanie otwarta w najbliższą środę, 25 sierpnia, o godzinie 12.00.

Główne wejście do budynku basenowego oraz budynku fitness Centrum Sportu i Rekreacji Przystań Na Eisenberga prowadzi przez portal wejściowy zlokalizowany centralnie, przez który można się również dostać na teren kąpieliska zewnętrznego, które ma w przyszłości powstać na terenie działki. Wszystkie budynki o łącznej długości 137,3 m są połączone funkcjonalnie z garażem umieszczonym w najniższej części zespołu. Wysokość obiektu pływalni, mierzona od poziomu terenu przy najniżej położonym wejściu do kalenicy wynosi 11,78 m.

Hala basenowa ma jedną kondygnację podziemną, która stanowi zaplecze technologiczne baseny, oraz częściowo jedną, a częściowo dwie kondygnacje nadziemne. Z kolei budynek fitness to trzy kondygnacje naziemne, z czego pierwsza stanowi wielostanowiskowy parking otwarty, druga to pomieszczenia fitness i siłownia, a nad częścią pomieszczeń zaplanowano poddasze użytkowe, przeznaczone na pomieszczenia techniczne.

Po wejściu do budynku pływalni można wejść do foyer z kasą, gdzie znajduje się ponadto recepcja, sklep oraz szatnia z toaletą. Na pierwszym piętrze mieści się strefa wellness i pomieszczenie administracyjne. W tej części można skorzystać z: groty solnej, sauny parowej, fińskiej, ziołowej, ścieżki sensorycznej, brodzika czy strefy wypoczynku. W hali basenowej możemy skorzystać z: basenu pływackiego: 25 × 16 m, basenu szkoleniowego: 16 × 5 m, wanny do hydromasażu, brodzika dla dzieci o głębokości 30 cm orazstrefy wellness.

Koszt realizacji projektu wyniósł ponad 56 mln zł, a głównym wykonawcą Centrum Sportu i Rekreacji Przystań Na Eisenberga była Chemobudowa Kraków.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Centrum Sportu i Rekreacji Przystań Na Eisenberga

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.