Dwa nowe baseny w Krakowie. Kiedy otwarcie?

2021.02.19

W Krakowie oddane zostaną kolejne dwa obiekty, w których będzie można popływać. Chodzi o baseny przy Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21 oraz przy ulicy Eisenberga w dzielnicy Grzegórzki.

Dobiega końca realizacja dwóch kolejnych krytych basenów w Krakowie. W ramach przyjętej przez miasto strategii budowy tego typu infrastruktury w każdej dzielnicy oddane zostaną baseny na Czyżynach i w dzielnicy Grzegórzki. Wcześniej, bo jesienią 2020 roku oddany został obiekt przy ulicy Kijowskiej.

Poziom zaawansowania prac budowlanych przy obu inwestycjach wynosi obecnie około 98 proc. Obecnie prowadzone są odbiory techniczne.

Pierwszy z basenów zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej nr 155 na os. 2 Pułku Lotniczego 21, gdzie oddana zostanie kryta pływalnia składająca się z basenu pływackiego o długości 25 m, z sześcioma torami z przegrodą i dnem ruchomym na połowie niecki, basenu do nauki pływania o długości 16 m i głębokości od 0,8 m do 1,2 m, brodzika dla dzieci o głębokości 0,3 m oraz basenu SPA dla 6 osób. Otwarcie nastąpić ma już wiosną.

Natomiast przy ulicy Eisenberga powstała pływalnia składająca się z dwóch części - hali basenowej (z niecką basenową o długości 25 m z 6 torami i dnem ruchomym, niecką do nauki pływania i brodzikiem dla dzieci) oraz stref spa i fitness. Jego oddanie do użytku również zaplanowano na wiosnę br.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Małgorzata
    Gość
    2021-02-19 13:55:16
    Woda oczywiście będzie przyjazna w tym dla uczulonych na chlor?
    Budowane przecież z danin Mieszkańców i dla wszystkich powinny być dostępne.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.