Kino plenerowe, warzywniak oraz biblioteczka na dachu hali sportowej w Krakowie

2020.10.22

Przy Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie trwa budowa hali sportowej, w której uwzględnione zostały pomysły uczniów szkoły podstawowej.

Przy ulicy Lipińskiego w Krakowie wmurowany został kamień węgielny pod budowę nowej hali sportowej, z której będą korzystać uczniowie pobliskiej podstawówki, ale także mieszkańcy Ruczaju. Projekt architektoniczny obiektu przygotowała Autorska Pracownia Projektowa Manecki.

Biuro, które zaprojektowało krakowską halę przy Szkole Podstawowej nr 151 zorganizowało konkurs, w ramach którego uczniowie klas przygotowali prace dotyczącego tego, co powinno się znaleźć na dachu obiektu. Na dachu nowego obiektu znajdzie się m.in. kino plenerowe, warzywniak oraz biblioteczka, a także wielofunkcyjny taras.

Hala sportowa przy Lipińskiego dysponowała będzie pełnowymiarowym boiskiem o wielkości 20 x 40 m, które dostosowane będzie do organizacji zajęć wszystkich dyscyplin z możliwością podziału na trzy mniejsze. Dodatkowo przewidziano trybuny dla około 150 kibiców. W nowej krakowskiej hali znajdzie się również miejsce na sale fitness, siłownię czy ściankę wspinaczkową.

Zrewitalizowany zostanie również teren wokół szkoły, czyli bieżnia i boisko. Powstaną także parking, plac zabaw i siłownia na powietrzu. Hala sportowa służyła będzie głównie uczniom, ale będzie mogła być również wynajmowana na cele komercyjne.

Inwestycję z ramienia Gminy Miejskiej Kraków nadzoruje Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Nowa hala sportowa zostanie oddana do użytku za około 3 lata.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 151, "ARP" Biuro Architektoniczne Lesław Manecki

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.