Jest wykonawca Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie

2020.12.14

Poznaliśmy już firmę, która wybuduje w Krakowie Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon. Nowoczesny gmach powstanie przy alei Bora-Komorowskiego na Czyżynach.

Hochtief Polska złożył najtańszą ofertę w przetargu na budowę Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie. Firma wyceniła swoje prace na 172 mln zł. Inwestycja jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Nazwa nowego krakowskiego gmachu nawiązuje zarówno do łacińskiego słowa "cogito", jak i sentencji Kartezjusza "Myślę, więc jestem" oraz cyklu poetyckiego "Pan Cogito" Zbigniewa Herberta. Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon ma stać się miejscem nauki i zabawy, przeznaczonym głównie dla dzieci i młodzieży.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon przy alei Bora-Komorowskiego w krakowskich Czyżynach będzie miało kształt ostrosłupa trójkątnego i podzielone zostanie na cztery na cztery bryły. Na dachu nowego gmachu zaplanowano spacerowy ogród o powierzchni prawie 10 000 metrów kwadratowych, gdzie mieściły się będą rośliny imitujące krajobrazy różnych zakątków świata.

W obiekcie znajdzie się wystawa stała o człowieku, obejmująca około 100 interaktywnych eksponatów. Dodatkowo odwiedzający centrum będą mogli korzystać z laboratoriów i pracowni. Na ekspozycję Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon złoży się pięć sal, w których będą przedstawione wyobrażenia m.in. neuronów, helis DNA i ludzkich tkanek.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Heinle, Wischer und Partner z Wrocławia. Koszt budowy oraz wyposażenia Cogiteonu to 226 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon, Hochtief Polska, Heinle, Wischer und Partner Architekci

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.