Nowe laboratoria, przestrzeń edukacyjna i technologie. Trwa rozbudowa kampusu AGH
Kampus krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej zyska nowoczesny budynek S-1, który po przebudowie stanie się centrum badań i edukacji. Obiekt łączyć będzie laboratoria, przestrzenie dla studentów i innowacyjne rozwiązania techniczne.
Budynek S-1 jest obecnie w zaawansowanym etapie rozbudowy i modernizacji. Niedawno zakończyły się prace żelbetowe, a na budowie trwają roboty instalacyjne w zakresie elektryki, teletechniki i instalacji sanitarnych. Wkrótce inwestycja wkroczy w etap robót wykończeniowych, w tym tynkarskich, jastrychów oraz montażu central wentylacyjnych. Generalnym wykonawcą jest Grupa NDI.
fot. Grupa NDI
Najbardziej charakterystycznym elementem konstrukcji jest przewieszenie o długości blisko 13 metrów poza ostatnią podporę. Zostało ono wykonane przy użyciu ośmiu wieszaków żelbetowych, które przekazują obciążenie na ukośne słupy i dalej na resztę konstrukcji budynku. Przewieszenie ma wysokość czterech kondygnacji, a jego ciężar konstrukcji żelbetowej wynosi blisko 700 ton, osiągając docelowo niemal 1000 ton.
fot. Grupa NDI
Po przebudowie S-1 stanie się przestrzenią wielofunkcyjną, obejmującą laboratoria do badań naukowych i edukacji, infrastrukturę IT oraz miejsca dla środowiska akademickiego, w tym Uczelnianą Radę Samorządu Studentów. W budynku przewidziano także strefę gastronomiczną.
Centralna część budynku uzyska ponad 5 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a całkowita powierzchnia obiektu przekroczy 6 000 mkw. Powierzchnia zabudowy wyniesie około 1 600 mkw. Obiekt będzie liczył sześć kondygnacji, z czego pięć nadziemnych i jedną podziemną. Jego wysokość osiągnie 22,5 metra.
Budynek S-1 jest obecnie w zaawansowanym etapie rozbudowy i modernizacji. Niedawno zakończyły się prace żelbetowe, a na budowie trwają roboty instalacyjne w zakresie elektryki, teletechniki i instalacji sanitarnych. Wkrótce inwestycja wkroczy w etap robót wykończeniowych, w tym tynkarskich, jastrychów oraz montażu central wentylacyjnych. Generalnym wykonawcą jest Grupa NDI.
fot. Grupa NDI
fot. Grupa NDI
Po przebudowie S-1 stanie się przestrzenią wielofunkcyjną, obejmującą laboratoria do badań naukowych i edukacji, infrastrukturę IT oraz miejsca dla środowiska akademickiego, w tym Uczelnianą Radę Samorządu Studentów. W budynku przewidziano także strefę gastronomiczną.
Centralna część budynku uzyska ponad 5 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a całkowita powierzchnia obiektu przekroczy 6 000 mkw. Powierzchnia zabudowy wyniesie około 1 600 mkw. Obiekt będzie liczył sześć kondygnacji, z czego pięć nadziemnych i jedną podziemną. Jego wysokość osiągnie 22,5 metra.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-23 06:04:54
Nowoczesna scena, zaawansowana technologia i ogromna skala. Tak powstaje nowa siedziba TR Warszawa
-
2026-06-23 15:00:26
Ważna decyzja dla Księżego Młyna. Radni zdecydują o dużej inwestycji
-
2026-06-23 11:33:10
Echo Investment z finansowaniem inwestycji na blisko 3-hektarowym terenie w centrum Krakowa
-
2026-06-23 10:36:19
Nowa inwestycja PRS w Krakowie. Powstanie 345 nowych mieszkań
-
2026-06-23 09:25:08
W Warszawie zaczyna brakować biur. Firmy walczą o najlepsze adresy
-
2026-06-23 07:25:00
Rusza budowa nowego parku logistycznego na Podkarpaciu. Jeden z większych projektów w tej części Polski
-
2026-06-22 12:23:31
Nowy gmach Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu coraz bliżej. Inwestycja za ćwierć miliarda złotych
-
2026-06-22 12:08:14
Fundamenty pod terminal pasażerski powstaną za 146 mln zł. Podpisano umowę z wykonawcą
-
2026-06-22 11:20:15
Ruszyła budowa blisko 30-metrowego budynku w Nowym Centrum Łodzi
-
2026-06-22 10:43:54
Globalny lider chemiczny z Niemiec otworzy w Łodzi swoje Centrum Usług Wspólnych dla regionu EMEA