Gotowy najbardziej luksusowy hotel w Krakowie. Spektakularna metamorfoza zabytkowej kamienicy


2023.01.16
Autor: Bartosz Motorek
Oddany został do użytku pięciogwiazdkowy hotel Stradom House, należący do Autograph Collection Hotels by Mariott, który zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu. Inwestycja powstała w ramach rewitalizacji zabytkowej kamienicy z XIV wieku. Wkrótce otwarcie hotelu.

Hotel Stradom House, należący do Autograph Collection Hotels by Mariott, mieści się na działce przy ulicy Stradomskiej, w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego na Wawelu. Obecnie to najbardziej luksusowy tego typu obiekt w Krakowie i jeden z najlepszych w Polsce. Inwestycja została zrealizowana przez Angel Poland Group., która otrzymała już pozwolenie na użytkowanie hotelu.

Pięciogwiazdkowy hotel w ścisłym centrum Krakowa oferuje 125 ekskluzywnych pokoi, a także dwie restauracje, bar oraz winiarnię z ogródkiem. Stradom House posiada zewnętrzne patio, a w ramach usługi business & travel zapewnia m.in. dostęp do sal konferencyjnych. Goście hotelowi mają do dyspozycji ekskluzywny klub wellness-spa Sól.

Nowy krakowski hotel powstał w odrestaurowanej kamienicy przy Stradomskiej, której historia sięga XIV wieku. Wcześniej w obiekcie funkcjonowały m.in. szpital, urząd celny i siedziba dowództwa wojskowego. Perłą w koronie Stradom House jest Hedwigs, światowej klasy bar i piwnica z winami mieszcząca się w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części hotelu.

Naszą wizją od początku było stworzenie w Krakowie niepowtarzalnego miejsca. Takiego, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z pięciogwiazdkowego hotelu, restauracji, klubu czy centrum spa i przestrzeni eventowych. Renowacja zabytkowego budynku jest niewątpliwie wyzwaniem, jednak efekt końcowy daje nam dużo satysfakcji. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ciężka praca się opłaciła. Stradom House przenosi filary Grupy Angel Poland na kolejny poziom
powiedział: Shachar Samuel, Co-owner Angel Poland Group

Obecnie w pięciogwiazdkowym hotelu prowadzone są jeszcze ostatnie prace wykończeniowe. Trwa rekrutacja nowych pracowników. Inwestycja przyczyni się do powstania około 150 nowych miejsc pracy. Otwarcie Stradom House planowane jest na kwiecień 2023 roku.

Stradom House, należący do Autograph Collection Hotels by Mariott to trzeci projekt hotelowy Angel Poland Group, po DoubleTree by Hilton, znajdującym się w kompleksie OVO Wrocław oraz The Granary La Suite Hotel, który stał się punktem odniesienia dla wszystkich butikowych hoteli w Polsce.

Komentarze


 • rocky
  Gość
  2023-01-17 13:49:35
  Spektakularna znaczy spektakularnie zniszczony zabytek? Dlaczego nie ma ani słowa o kontrowersjach i sporach prawnych? Czy wszystkie artykuły na urbanity są sponsorowane?

 • Adam
  Gość
  2023-01-17 18:53:18
  Skończ człowieku... Wreszcie to jakoś wygląda

 • Sebastian
  Gość
  2023-01-19 20:36:10
  Zniszczony to ten zabytek był przez zaniedbanie miasta, w końcu jest budynek którym możemy się pochwalić

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.