Puławy kolejnym polskim miastem w Karuzelą. Otwarcie w 2021 roku


2020.10.22
Autor: Urbanity.pl
W październiku br., wydane zostało pozwolenie na budowę parku handlowego Karuzela w Puławach. Inwestorem jest spółka, która jest wspólnym przedsięwzięciem polskiej firmy Karuzela Holding i belgijskiego funduszu zarządzanego przez firmę Mitiska.

Park handlowy Karuzela w Puławach powstanie na działce zlokalizowanej przy ulicy Dęblińskiej, w sąsiedztwie istniejących już Leroy Merlin, McDonald's, stacji paliw Moya i miejskiego targowiska. Łączna powierzchnia kompleksu handlowego wyniesie ponad 14 000 metrów kwadratowych.

Wśród sklepów, które pojawią się w Karuzeli Puławy są m.in. takie marki jak Sinsay, House, Cropp, Media Expert i Jysk, które łącznie stanowią ponad 35 proc. dostępnej powierzchni obiektu do wynajęcia.

Inwestor Karuzeli dysponuje już prawomocnym pozwoleniem na budowę, które wydane zostało w październiku. Obecnie inwestycja jest na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Otwarcie parku handlowego Karuzela w Puławach zaplanowano na koniec 2021 roku.

Inwestorem projektu jest spółka powołana przez polską firmę Karuzela Holding i belgijski fundusz zarządzany przez firmę Mitiska. Parki handlowe pod nazwą Karuzela powstają w Polsce od 8 lat i głównie pojawią się w miastach o wielkości 20 000 - 60 000 mieszkańców. Otwarte zostały już obiekty tej marki w Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i Wrześni. Obecnie trwa budowa Karuzeli w Kołobrzegu i w Ełku, a w kolejnych latach pojawi się podobny obiekt w Wągrowcu, Tarnobrzegu, Białej Podlaskiej, Inowrocławiu, Zduńskiej Woli i Świebodzinie.


Komentarze


 • Tedi
  Gość
  2020-10-22 15:43:18
  Kolejna zagraniczna sieć, do wyprowadzania kasy z Polski, no i kolejny "grabarz" polskiego handlu.

 • okejka
  Gość
  2020-10-22 15:51:31
  To załóż swoja sieć i nie wyprowadzają kasy. Narzekanie pierwsze ale robienie coś by było lepiej czyli np świadome głosowanie to raczej nie bo myślę że w Pl by istniały takie sieci gdyby nie szkalowane przez władze każde przejawy przedsiębiorczości i skomplikowanie przepisów

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.