Dekada Skierniewice do rozbudowy

2018.06.28

Na początku przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane pod rozbudowę galerii handlowej Dekada w Skierniewicach. Inwestor zakupił już działki pod tę inwestycję.

Po uchwaleniu przez Radę Miasta w Skierniewicach Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który umożliwiał rozbudowę skierniewickiej Dekady, inwestor prowadził uzgodnienia w sprawie pozyskania dodatkowego terenu. W marcu br., spółka Dekada kupiła większość działek pod planowaną rozbudowę.

Od miasta Skierniewice kupiliśmy już cztery działki, w przypadku kolejnej, będącej własnością prywatną, mamy podpisaną umowę przedwstępną na jej nabycie. W maju rozpoczęliśmy budowę nowego parkingu dla Sądu Rejonowego w Skierniewicach. Budowa rozstała zakończona w tym tygodniu, teraz czekamy na odbiór. Umożliwi to zamianę gruntów pomiędzy Miastem a Sądem – mówi Aleksander Walczak, Prezes Zarządu Dekada SA.

Inwestycja polegała będzie na powiększeniu obecnego budynku, poprzez dobudowanie 3 kondygnacji, co spowoduje, że Dekada będzie oferowała ponad 20 000 metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. Dla zmotoryzowanych przygotowany zostanie podziemny parking samochodowy na około 250 miejsc. Na piętrach pojawi się kilkanaście nowych sklepów z sektora modowego, gastronomicznego i usługowego.

Po zakończeniu rozbudowy, Dekada Skierniewice zaoferuje 12 000 mkw. powierzchni najmu. Prace budowlane rozpoczną się na początku 2019 roku, a otwarcie powiększonej galerii zaplanowano w 2020 roku.

Centrum Handlowe Dekada w Skierniewicach zostało otwarte w 2011 roku. Galeria zlokalizowana jest na działce przy ulicy Reymonta i obecnie oferuje 3 400 mkw. powierzchni najmu, na której znajduje się 16 lokali handlowo-usługowych. Do grona najemców Dekady należą takie marki jak: Tesco, Rossmann, Empik, RTV Euro AGD, CCC czy Deichmann. Komercjalizacją zajmuje się BOIG Property Consulting.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.