W 2018 roku realizacja zintegrowanego centrum Dekada Konin


2017.10.18
Autor: Urbanity.pl
Na początku przyszłego roku rozpocznie się budowa zintegrowanego centrum komunikacyjno-handlowego w Koninie, którego inwestorem jest Dekada SA przy współpracy z PKP S.A. i jej spółce zależnej Xcity Investment.

Dekada Konin będzie połączeniem centrum handlowego z dworcem kolejowo-autobusowym, które mieścić się będzie przy ulicy Kolejowej i ulicy Dworcowej. W ramach projektu powstanie nowy dworzec kolejowy, autobusowy oraz budynek handlowy typu strip mall.

Centrum handlowe będzie miało około 6 000 metrów kwadratowych powierzchni. Przed budynkiem powstanie parking samochodowy na 180 miejsc postojowych. Dodatkowe stanowiska znajdą się na dachu obiektu, gdzie zaplanowano 100 miejsc w systemie Park&Ride (Parkuj i Jedź).

Autorem projektu architektonicznego Dekady Konin jest pracownia Air Projekt z Warszawy.

Dwa nowe dworce, w tym nowy dworzec kolejowy zlokalizowany w osi ulicy Dworcowej i ronda, w którym znajdą się m.in. kasy, poczekalnia dla podróżnych, punkt gastronomiczny oraz salonik prasowy. Dworzec zostanie połączony z przejściem podziemnym. Z kolei dworzec autobusowy mieścił się będzie w miejscu obecnego dworca kolejowo-autobusowego z bezpośrednim dostępem do stanowisk odjazdowych autobusów położonych obok historycznej wieży ciśnień w Koninie.

Obecnie trwa komercjalizacja Dekady w Koninie, którą zajmuje się BOIG Property Consulting. Wynajętych zostało 80 proc. powierzchni handlowej. Wśród najemców znajdziemy takie marki jak: drogeria HEBE, salon obuwniczy CCC, salon sportowy Martes Sport, sklep z odzieżą i wyposażeniem wnętrz Pepco, salon RTV Euro AGD, piekarni Pod Strzechą i biuro podróży TUI.

Prace budowlane rozpoczną się w pierwszej połowie 2018 roku.

Inne wiadomości o Dekada, Dekada Realty

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.