Dekada Konin ma już pozwolenie na budowę
Jak informuje inwestor, firma Dekada S.A., ich najnowsza inwestycja - zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne Dekada Konin, otrzymało pozwolenie na budowę. Aktualnie trwa procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie generalnego wykonawcy.
Dekada Konin jest inwestycją firmy Dekada SA, która specjalizuje się w budowie sklepów typu convenience. Obiekt w Koninie jest budowany we współpracy z PKP SA. i obejmie również nowy dworzec kolejowy oraz autobusowy, stąd w nazwie fraza "handlowo-komunikacyjne".
Spółka Dekada wśród swoich realizacji ma już cztery tego typu obiekty, są to centrum handlowo-komunikacyjne: w Nowym Targu, Brodnicy, Myślenicach oraz Ciechanowie. Oprócz Konina, kolejne nowe zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne Dekady powstanie w województwie mazowieckim - w Mińsku Mazowieckim.
Planowane centrum handlowe będzie się mieścić w centrum Konina, przy ulicach Kolejowej i Dworcowej. Powierzchnia obiektu wyniesie 5,5 tys. mkw., a do dyspozycji klientów dostępny będzie parking na 180 samochodów oraz 100 miejsc postojowych typu Park&Ride. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa wystartuje we wrześniu br. i zakończy się w IV kwartale przyszłego roku.
Na dzień dzisiejszy wynajęte jest 70 proc. powierzchni handlowej obiektu, wśród najemców są m.in. Empik, CCC, Martes Sport, Pepco czy też RTV Euro AGD. Komercjalizacją budynku zajmuje się firma BOIG Property Consulting.
Dekada Konin jest inwestycją firmy Dekada SA, która specjalizuje się w budowie sklepów typu convenience. Obiekt w Koninie jest budowany we współpracy z PKP SA. i obejmie również nowy dworzec kolejowy oraz autobusowy, stąd w nazwie fraza "handlowo-komunikacyjne".
Planowane centrum handlowe będzie się mieścić w centrum Konina, przy ulicach Kolejowej i Dworcowej. Powierzchnia obiektu wyniesie 5,5 tys. mkw., a do dyspozycji klientów dostępny będzie parking na 180 samochodów oraz 100 miejsc postojowych typu Park&Ride. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa wystartuje we wrześniu br. i zakończy się w IV kwartale przyszłego roku.
Na dzień dzisiejszy wynajęte jest 70 proc. powierzchni handlowej obiektu, wśród najemców są m.in. Empik, CCC, Martes Sport, Pepco czy też RTV Euro AGD. Komercjalizacją budynku zajmuje się firma BOIG Property Consulting.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra