Zawieszono wiechę na I etapie kompleksu Symetris Business Park w Łodzi

2015.11.13

Powstający budynek biurowy w Łodzi, który wejdzie w skład kompleksu Symetris Business Park, osiągnął swój najwyższy punkt konstrukcyjny i z tej okazji na budowie odbyła się uroczystość zawieszenia wiechy.

Symetris Business Park to kompleks biurowy, powstający przy alei Piłsudskiego, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie 19 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach, gdzie oddanie do użytku pierwszej części projektu zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Z początkiem bieżącego miesiąca, wykonawca inwestycji osiągnął stan surowy, a obecnie trwają prace instalacyjne. W ciągu najbliższych kilku tygodni rozpocząć mają się prace nad elewacją oraz montaż okien.

Inwestorem projektu jest firma Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada Pracownia Architektury, Urbanistyki i Wnętrz B'ART. Wartość inwestycji to około 100 mln PLN.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • dgd
  Gość
  2015-11-13 20:58:17
  jakby budynek mial 5 pieter wiecej wygladalby imponujaco jak na lodzkie warunki. a tak wyglada przyzwoicie:)

 • czytelnik
  Gość
  2015-11-13 21:10:50
  To prawda , ale Władze miasta nie są zwolennikami wysokiej zabudowy Łodzi spłaszczając ją permanentnie bo jak kiedyś przeczytałem "wysokościowiec wyczerpuje potencjał miejsca" :) Tylko dlaczego w innych miastach się je buduje i nie wyczerpują potencjału ?

 • WIEŻOWCE
  Gość
  2015-11-14 15:25:57
  By podnieśc standard miasta meneli należy walnąć kilkanaście 40sto -55cio kondygnacyjnych projektów. Wtedy prestiz rośnie i sama chęć mieszkania tu dalej

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.