Echo Investment sprzedaje biurowce za 124 mln euro

2016.12.21

Trzy budynki biurowe, należące do spółki Echo Investment, zostały sprzedane za łączną kwotę 124 mln euro. Nowym właścicielem biurowców O3 Business Campus etap I w Krakowie, Tryton Business House w Gdańsku i Symetris Business Park I w Łodzi została holenderska spółka Echo Polska Properties.

Łączna powierzchnia trzech biurowców, które zakupiła spółka Echo Polska Properties wynosi 52 200 metrów kwadratowych i obecnie jest skomercjalizowana w 80 proc.

Zawarte transakcje dotyczą trzech z siedmiu nieruchomości, co do których Echo Investment ma z EPP podpisane umowy przedwstępne. W 2017 i 2018 roku, po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, zamknięte zostaną umowy dotyczące drugiego i trzeciego etapu kompleksu O3 Business Campus w Krakowie, drugiego etapu łódzkiego budynku Symetris i ostatniego, trzeciego budynku katowickiego kompleksu A4 Business Park.

Pierwszy etap kompleksu O3 Business Campus to 19 100 mkw. powierzchni najmu klasy A. Wśród najemców biurowca są takie firmy jak: KPMG, Epam, Ecolab, Orlen Oil, IAG Global Business Services oraz City Space. Inwestycja mieści się w północnej części Krakowa, u zbiegu ul. Opolskiej i Al. 29 Listopada.

Tryton Business House to nowoczesny gdański biurowiec, położony przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich. 11-kondygnacyjny budynek dysponuje powierzchnią na poziomie 23 700 mkw. Najemcami biurowca są: Intel, PGS Software, Eltel Networks czy EY.

Trzecim sprzedanym biurowcem przez Echo Investment jest pierwszy etap kompleksu Symetris Business Park. Łódzki budynek ma 9 400 mkw. powierzchni, która została wynajęta m.in. przez firmę Nordea, Philips Polska czy TRW Polska.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Tryton Business House, Symetris Business Park, O3 Business Campus, Echo Investment

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.