W Łodzi powstaje biurowiec Przystanek mBank

2015.12.08

Przy ulicy Kilińskiego 74 w Łodzi trwa budowa nowoczesnego biurowca - Przystanek mBank. Inwestorem projektu jest firma Ghelamco Poland, a oddanie inwestycji do użytku zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku.

Biurowiec Przystanek mBank będzie miał około 24 tys. metrów kwadratowych powierzchni i stanie się główną siedzibą banku w Łodzi, który zajmie całą dostępną powierzchnię biurową. Umowa najmu została zawarta na okres 12 lat. Obecnie pracownicy mBanku ulokowani są w kilku obiektach, dlatego przeprowadzka do nowego budynku powinna poprawić komfort pracy wszystkich pracowników.

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas mBank. Jesteśmy dumni, że z takim partnerem możemy zrealizować projekt na łódzkim rynku nieruchomości. Wybudujemy nie tylko siedzibę dla banku - nasz projekt w ciekawy i harmonijny sposób połączy nowoczesność z historyczną zabudową Łodzi


- komentuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.

Nowy biurowiec powstaje na działce przy ulicy Kilińskiego 74 w samym centrum Łodzi. Według zapowiedzi inwestora, budynek ma stać się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w mieście. Nowa siedziba banku będzie miała sześć kondygnacji naziemnych i 25 metrów wysokości. W podziemnym garażu znajdzie się miejsce na około 180 aut. Również dla rowerzystów znajdzie się pełna infrastruktura oraz zaplecze - szatnie i prysznice oraz 140 miejsc postojowych.

Biurowiec zintegrowany zostanie z z dwoma istniejącymi na tym terenie zabytkowymi budynkami: pałacykiem oraz oficyną, które zostaną włączone do projektu.

Przystanek mBank ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • czytelnik
  Gość
  2015-12-08 14:20:49
  Kolejny niski , wystandaryzowany "klocek" w architekturze miasta bo wysokiej , nowoczesnej zabudowy biurowej, która mogłaby być symbolem Łodzi nie uświadczysz . Oj zapominałem, przecież wysokościowce w naszym mieście wyczerpują potencjał miejsca :)

 • ...
  Gość
  2015-12-08 14:28:46
  Dodać należy , że wysokościowce w Łodzi przeszkadzają "dynamicznie" rozwijającemu się ruchowi lotniczemu na Lublinku oraz zaburzają historyczną tkankę miasta ...

 • nie wszędzie wieżowce są potrzebne
  Gość
  2015-12-09 14:19:19
  Hamburg, Kopenhaga, czy Sztkoholm są piękne nie dlatego, że mają wieżowece po 30/50 pięter, jak w Warszawie. Tylko dlatego, że mają zwartą i harmonijną zabudowę. I póki co Łodź nie odbiega aż tak bardzo od tych miast. Szkoda, że w tym kraju są nadal ludzie, którzy kojarzą wieżowce z "postępem". Zobaczcie Kansas City, Detroit, czy Phoenix. Mają wieżowce i nie są miastotwórcze. Brawa dla Łodzi za skalę biurowca.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.