Nowoczesny biurowiec powstaje w centrum Łodzi

2015.10.15

Firma Budomal przy współpracy z Ghelamco, wybuduje na działce przy ulicy Kilińskiego 74 w centrum Łodzi, najnowocześniejszy budynek biurowy w mieście, który zaoferuje około 24 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na czerwiec 2017 roku.

Nowy biurowiec będzie miał sześć kondygnacji naziemnych i 25 metrów wysokości. Budynek, który powstanie przy ulicy Kilińskiego 74, będzie służył jako nowa siedziba mBanku, który przeniesie do łódzkiego obiektu z kilku lokalizacji centralę detaliczną. Pierwotnie właściciele banku chcieli swoje biura przenieść do planowanej Bramy Miasta, jednak zrezygnowano z tego pomysłu.

Realizacją inwestycji zajmuje się firma Budomal przy współpracy z Ghelamco. Jak zapowiadają przedstawiciele inwestora, łódzki budynek ma być najnowocześniejszym biurowcem w mieście, w którym zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania technologiczne.

W nowy budynek przy Kilińskiego posiadał będzie 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, na której pracować będzie mogło około 2000 osób. Prace budowlane na terenie inwestycji już ruszyły, a planowane oddanie obiektu do użytku zaplanowano na czerwiec 2017 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 100 milionów złotych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • damian
  Gość
  2015-10-18 15:51:57
  jakby budynek mial kilka pieter wiecej zapewne bylby ciekawszy, a tak to nie bedzie sie wyroznial na tle innych

 • wikkk
  Gość
  2015-10-27 11:16:43
  Kto jest projektantem tego budynku? Ciekawe jaką okładzinę przewidzieli na elewacji...

 • mieszkaniec
  Gość
  2015-10-27 17:36:22
  "Rytuał" niskiej zabudowy Łodzi lansowany przez lokalne władze jest denerwujący . Pamiętam wypowiedź Architekta Miasta , że wysokościowiec w NCŁ może wyczerpać potencjał tego miejsca ... To jaki potencjał ma Łódź i dlaczego w innych miastach nie wyczerpuje ? Brakuje odważnych , awangardowych budowli , które byłyby jednocześnie wizytówką naszego miasta a tak stawiamy kolejne "karłowate" klocki o przeciętnym wyglądzie . I tylko cieszyć może fakt , że są nowe miast rozsypujących się wokół kamienic . To przykre ...

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.