Ghelamco sprzedaje łódzki biurowiec Przystanek mBank

2017.12.20

Sfinalizowana została transakcja o wartości około 60 mln euro, sprzedaży budynku biurowego Przystanek mBank w Łodzi. Dotychczasowym właścicielem biurowca była firma Ghelamco.

Spółki z grupy Ghelamco podpisały umowę z długoterminowym inwestorem LCN Capital Partners, sprzedaży łódzkiego biurowca Przystanek mBank. Wartość transakcji wyniosła około 60 milionów euro. Zawarta została

Jest to finalizacja zawartej w kwietniu tego roku umowy przedwstępnej pomiędzy firmami.

Sprzedaż Przystanku mBank to jedna z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, jakie miały miejsce w 2017 roku. Jej wartość odzwierciedla bardzo duży potencjał Łodzi i rosnącą atrakcyjność tego miasta dla inwestorów - poza Warszawą jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków biurowych w Polsce. Obecnie nasza firma przygotowuje się do realizacji kolejnych dwóch dużych projektów biurowych, które powstaną w centrum Łodzi

- mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Biurowiec Przystanek mBank oferuje 24 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej w standardzie technicznym klasy A. Budynek, który w całości wynajęty jest przez Grupę mBank, zlokalizowany jest przy ulicy Kilińskiego 74, obok dworca Łódź Fabryczna. Biurowiec dysponuje podziemnym parkingiem samochodowym na około 180 stanowisk oraz infrastrukturą dla rowerzystów z miejscem na 140 rowerów.

W transakcji spółkom z grupy Ghelamco doradzała firma JLL. Za doradztwo prawne odpowiadała międzynarodowa kancelaria Greenberg Traurig.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.