Rozpoczyna się budowa biurowców w łódzkiej Fuzji

2020.09.29

Ruszyła budowa dwóch budynków biurowych na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera, które będą integralną częścią łódzkiego kompleksu Fuzja.

Fuzja, która powstaje na terenie pofabrycznego kompleksu Karola Scheiblera to obecnie jedna z największych inwestycji biurowo-apartamentowych w Łodzi.

Właśnie rozpoczęła się budowa dwóch nowych biurowców Fuzji, w których swoją siedzibę będzie miało m.in. Fujitsu. Łącznie obiekty zaoferują 19 900 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia. Biurowce o wysokości pięciu i sześciu kondygnacji naziemnych wraz z jednym poziomem zlokalizowanym pod ziemią stanowiły będą integralną część Fuzji. W podziemnej części budynków znajdzie się również parking dla 300 rowerów.

Fuzja to łódzka inwestycja firma Echo Investment, która przywróci życie pofabrycznym terenom dawnej fabryki Karola Scheiblera. Kompleks przy ulicy Tymienieckiego na działce o powierzchni prawie 8 hektarów to docelowo cztery apartamentowce i wspomniane biurowce o łącznej powierzchni około 40 000 mkw.

W historycznych budynkach znajdzie się przestrzeń na usługi, sklepy i restauracje. W ramach Fuzji powstaną również place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone o łącznej powierzchni blisko 4 ha.

W czerwcu 2021 roku oddany zostanie pierwszy fragment placu przy Elektrowni.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.